Ekologiczne DAF-y dla firmy Eko-Okna

, 1 października 2012, 13:39

We wrześniu firma Eko-Okna odebrała ostatnią partię 12 sztuk z zamówienia na 21 podwozi DAF FAR XF105. Pochodziła ona z firmy Wecon, której dodatkowo zlecono realizację projektu umożliwiającego podczepienie i transport wózka widłowego w tylnej części pojazdu lub przyczepy.

Zamówienie dla Eko-Okna w 2012 roku było realizowane w trzech partiach. Pierwsze 5 sztuk klient odebrał w marcu br., kolejne wydania odbyły się we wrześniu br. Zabudowy do pierwszych dwóch partii podwozi  DAF XF105 (9 sztuk) dostarczyła firma Gniotpol.

– „W połowie 2011 roku Nasza firma zdecydowała się na powiększenie floty o kolejne samochody ciężarowe. W wyniku rozmów i pertraktacji we wrześniu zakupiliśmy 4 sztuki podwozi DAF XF105 z których byliśmy bardzo zadowoleni. Po około pół roku eksploatacji zdecydowaliśmy się na kolejne 5 zestawów. Gdy nasza firma rozpoczęła ekspansje na rynki zachodnie, głównie Belgię i Francję, powstała idea aby dokupić kolejne podwozia. Wybraliśmy podwozia marki DAF patrząc na jakość wykonania i ekonomikę eksploatacji. Atutem był też szybki termin dostawy” – powiedział Dawid Wyrtki, kierownik transportu Eko-Okna Sp. z o.o.

Pojazdy zakupione przez Eko-Okna zostały wyspecyfikowane jako podwozia z kabiną Space Cab i regulowanym spoilerem. Ciężarówki zostały wyposażone w 460-konne jednostki napędowe (340 kW przy 1000-1410 obr./min) spełniające normę czystości spalin Euro5 w technologii SCR. Napęd na koła tylne przenoszony jest za pomocą manualnej 12-biegowej przekładni mechanicznej ZF. Samochody zostały skonfigurowane dla potrzeb transportów długodystansowych, stąd przełożenia skrzyni biegów i mostu wynoszą odpowiednio: 15,57-1,00 i 2,53.

Pojazdy DAF XF105 w standardzie są wyposażone w systemy bezpieczeństwa ABS i kontrolę trakcji, uniwersalne złącze systemu zarządzania flotą FMS, klimatyzację, ogrzewanie postojowe Eberspächer; zabezpieczenia antywłamaniowe DAF Night Lock, dwie pełnowymiarowe leżanki oraz lodówkę o pojemności 42 l. Na życzenie klienta pojazdy wyposażono w dodatkowy zbiornik paliwa (razem 1200 l) oraz klimatyzację postojową.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!