DSV przejmuje część czeskiego operatora kolejowego

2 października 2012, 13:13

Duński koncern transportowo-logistyczny DSV dokonał w Czechach akwizycji spedycyjnego portfela usług AWT Čechofracht a.s. – największej europejskiej prywatnej spółki kolejowej.

Transakacja sfinalizowana pod koniec 27 września 2012 r. objęła usługi transportu drogowego, morskiego i lotniczego oraz logistyki kontraktowej, świadczone dotychczas przez należący do AWT czeski Čechofracht a.s., co pozwoli na dalsze umocnienie pozycji DSV na czeskim rynku.

– „AWT Čechofracht a.s. jest ważnym graczem z dużymi tradycjami na czeskim rynku. Nabywane przez nas usługi stanowią doskonałe uzupełnienie dla naszej działalności prowadzonej w Czechach, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom kompleksową sieć dystrybucji na tym rynku” – powiedział Jens Bjorn Andersen, CEO Grupy DSV.

– „Bardzo cieszę się, ze wzmocnienia naszej siostrzanej spółki DSV w Czechach, zwłaszcza w zakresie drogowej dystrybucji krajowej. Dla klientów naszych regionalnych centrów dystrybucyjnych zlokalizowanych w okolicach Warszawy (Gnatowice, Ołtarzew), w Czeladzi, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu, Czechy stanowią bardzo ważny rynek zbytu i zaopatrzenia. Klienci oczekują od DSV dochowania w Czechach takich samych standardów jak w obrębie Polski m.in. kompleksowej obsługi w ciągu 24 godzin. Wcześniej nie było to zawsze możliwe. Akwizycja AWT Čechofracht daje nam zupełnie nowe możliwości.” – podsumowuje Piotr W. Krawiecki, Prezes Zarządu polskich oddziałów DSV Road i DSV Solutions.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy, pakiet usług nabytych przez DSV od AWT Čechofracht a.s. wygenerował dochód na poziomie 30 mln EUR. Grupa AWT podjęła decyzję o przekazaniu części swojego biznesu, niezwiązanego z transportem kolejowym, w związku z marginalną rolą, jaką odegrał on w osiąganych przez firmę wynikach finansowych na przestrzeni ostatnich kilku lat.

– „Nasza strategia opiera się na rozwoju transportu kolejowego w centralnej oraz wschodniej Europie. Przekazanie DSV części naszego portfolio związanej z transportem drogowym, morskim oraz lotniczym najlepiej przysłuży się rozwojowi tej części naszego biznesu” – wyjaśniał Pierre Timmermans, CEO Grupy AWT.

Na mocy zawartego porozumienia 188 pracowników AWT Čechofracht zostanie przeniesionych w struktury DSV Czechy. Pozostały zespół Grupy AWT będzie pracował nad dalszym rozwojem transportu kolejowego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!