Nagrody Dealer Roku i Serwis Roku 2021 Mercedes-Benz Trucks

, 26 maja 2022, 14:12

12 maja we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody dla najlepszego punktu dealerskiego oraz serwisowego w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska. Zwycięzcami konkursu okazały się Mirosław Wróbel Sp. z o.o. z Wrocławia oraz serwis ciężarowy Nobile Motors w Niemcach k. Lublina.

Co roku Mercedes-Benz Trucks Polska wyróżnia swoich przedstawicieli w sieci dealerskiej i serwisowej. W pierwszym przypadku firmy są oceniane w 10 kategoriach, takich jak m.in. poziom sprzedaży pojazdów, kontraktów serwisowych i Fleetboard, sprzedaż części zamiennych, poziom realizacji usługi Serwis 24h, wzrost udziału w rynku, jakość obsługi klienta, gotowość do inwestycji w rozwój biznesu truckowego. W kategorii serwisowej pod uwagę brane są sprzedaż części zamiennych, także w przełożeniu na pojazd serwisowany, poziom realizacji usługi Serwis 24h, jakość obsługi oraz również zaangażowanie w rozwój biznesu. W roku 2021 najlepszym dealerem sieci okazał się Mirosław Wróbel Sp. z o.o. z Wrocławia, a najlepszym serwisem Nobile Motors z Niemiec k. Lublina.

– Jesteśmy bardzo dumni z poziomu rozwoju naszej sieci dealerskiej i serwisowej, a szczególnie gratulujemy nagrodzonym firmom – mówi Przemysław Rajewski, prezes Mercedes-Benz Trucks Polska. – Zdajemy sobie też sprawę z tego, że rok 2021 nie był najłatwiejszym dla naszej branży, do czego przyczyniła się m.in. pandemia i związane z nią trudności, z którymi zmaga się cały przemysł motoryzacyjny. Tym bardziej doceniamy pracę naszych dealerów, którzy osiągają tak dobre wyniki. Składa się na to wiele lat budowania zaufania klientów, świetnie zmotywowane i zgrane zespoły oraz duża elastyczność, jeśli chodzi o zarządzanie i rozwój w zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej. Cieszymy się, że te właśnie wartości tworzą od lat sieć Mercedes-Benz Trucks Polska i jestem przekonany, że będą budować ją w kolejnych latach.

– To wynik dużego zaangażowania i bliskiej współpracy zespołów sprzedaży, serwisu i administracji w Mirosław Wróbel Sp. z o.o.. Sukces w naszej branży to zawsze wynik zespołowy. Ta nagroda i jej kategorie pokazują również strategiczny kierunek rozwoju naszej firmy w przyszłości. Dealerzy i serwisy, które ją zdobywają, są jego integralną częścią. – podkreśla Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska. 

– Na to wyróżnienie pracował zespół ludzi. Zespół, który liczy 270 osób w 6 oddziałach: mechanicy, pomocnicy, doradcy serwisowi i handlowi, pracownicy recepcji i działu części. Wszystkich nie sposób wymienić, ale każdy z osobna miał swój udział w tym osiągnięciu zarówno po stronie działu handlowego jak i serwisu. Im wszystkim z tego miejsca gratuluję i dziękuję! – powiedział Bartosz Adamczewski, szef serwisu samochodów ciężarowych w Mirosław Wróbel Sp. z o.o.

Efektem tego wspólnego zaangażowania w Mirosław Wróbel Sp. z o.o. były bardzo dobre wyniki w 10 najważniejszych kategoriach łączących sprzedaż pojazdów, usług, obsługi serwisowej i satysfakcji klienta. Ich suma złożyła się na nagrodę dla Dealera Roku.

Nagroda dla Mirosław Wróbel Sp. z o.o. ma również symboliczny aspekt: dla Tadeusza Kotlarczyka – wiceprezesa zarządu spółki, zarządzającego segmentem samochodów ciężarowych, było to ukoronowanie 30 lat pracy dla firmy.

Z kolei najlepszym serwisem 2021 roku w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska okazał się serwis Nobile Motors w Niemcach k. Lublina.

– Działalność serwisowa Mercedes-Benz Trucks jest kluczowym elementem we współpracy z naszymi klientami – podkreśla Piotr Materzok, Head of Customer Services & Parts w Mercedes-Benz Trucks Polska. – Jakość obsługi i zrozumienie potrzeb mają bezpośredni wpływ na decyzje podejmowane przez klientów w zakresie zakupu i serwisowania pojazdów. Dlatego jest to dla nas bardzo ważna nagroda. Do wyróżnienia nominowani byli Partnerzy Mercedes-Benz Trucks Polska, którzy nie posiadają prawa do sprzedaży nowych pojazdów, czym chcemy podkreślić jak duże znaczenie mają dla nas wszyscy partnerzy serwisowi. Kryteria nominacji oraz zorientowanie na biznes truckowy wyłoniły Serwis Roku 2021, którym jest Nobile Motors.

Według Jakuba Michalskiego, dyrektora zarządzającego Nobile Motors, to właśnie Truck Dedication, czyli skupienie na kompleksowym rozwoju pod kątem samochodów ciężarowych, stało się jednym z zasadniczych elementów sukcesu.

– Od czasu, kiedy cztery lata temu przejęliśmy ten niewielki obiekt, udało nam się zbudować zespół, który może – jak pokazuje ta nagroda – konkurować z najlepszymi w sieci. Strategia Truck Dedication okazała się też bardzo skuteczna dla naszego rozwoju – dzięki temu już w przyszłym roku planujemy rozbudowywać nasz obiekt w Niemcach k. Lublina, co pozwoli nam dwukrotnie zwiększyć przepustowość serwisu. Dodatkowym atutem naszej placówki jest położenie tuż przy budowanym właśnie odcinku Via Carpatia, co dodatkowo ułatwi naszym klientom dojazd do serwisu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!