System AMT Goodyear nagrodzony w plebiscycie magazynu „Popular Mechanics”

8 października 2012, 10:47

Goodyear otrzymał nagrodę ‘Przełomu 2012 Roku’, przyznaną przez czasopismo „Popular Mechanics” za opracowanie systemu utrzymywania optymalnego ciśnienia w oponach AMT (ang. Air Maintenance Technology).

Nagrody „Popular Mechanics” – przyznane w tym roku po raz ósmy – przypadają w udziale innowacyjnym firmom oraz produktom, które przyczyniają się do znacznego postępu w technologii, medycynie, badaniach kosmosu, motoryzacji, inżynierii środowiska oraz innych dziedzinach. Tegoroczni zwycięzcy zostali uhonorowani w Nowym Jorku 4 października br.

„Z przyjemnością wyróżniamy zarówno firmę Goodyear, jak i pozostałych tegorocznych laureatów, za ich rolę w kształtowaniu przyszłości. Wśród projektów na które zwróciliśmy szczególną uwagę są m.in. bardzo lekki metal i najbardziej wydajny  superkomputer. Plebiscyt ‘Przełomu Roku’ nagradza przede wszystkim kreatywność, więc wszyscy tegoroczni laureaci w pełni zasłużyli na to wyróżnienie” – powiedział James B. Meigs, Redaktor naczelny „Popular Mechanics”.

Technologia AMT Goodyeara pomoże utrzymać optymalne ciśnienie powietrza w oponach, a jej zastosowanie może przełożyć się na znaczne oszczędności paliwa. Jak wynika z badań prowadzonych przez instytucje państwowe i branżę, niedostateczne ciśnienie w oponach zwiększa zużycie paliwa o od 2,5 do 3,3%. Choć AMT jest skomplikowaną technologią, system działa w prosty sposób – jest zasilany przez ruch obrotowy opony.

„Przyznanie nam nagrody ‘Przełom 2012 Roku’ to wielkie wyróżnienie i dowód uznania dla innowacyjnych działań naszej firmy. Opracowana przez Goodyeara technologia AMT przyczyni się do poprawy warunków jazdy i będzie miała pozytywny wpływ na środowisko naturalne poprzez zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin oraz wydłużenie żywotności opon. Cieszę się, że magazyn ‘Popular Mechanics’ docenił prace naszych inżynierów oraz dążenie firmy Goodyear do wprowadzania na rynek istotnych, wysoce użytecznych produktów” – powiedział Jean-Claude Kihn, Dyrektor techniczny Goodyeara.

Nagrody Przełom Roku „Popular Mechanics” przyznawane są w dwóch kategoriach – dla innowatorów, których wynalazki uczynią świat bardziej inteligentnym, bezpiecznym i wydajnym w przyszłości, a także dla produktów, które już dziś wyznaczają nowe standardy w dziedzinie projektów i rozwiązań konstrukcyjnych. Laureatami ubiegłorocznych edycji plebiscytu są m.in.: reżyser, scenarzysta i producent filmowy James Cameron, pionier genomiki J. Craig Venter, ekspert w dziedzinie wydajności Amory Lovins, wynalazca i założyciel FIRST Robotics Dean Kamen, czy inżynier nauk humanitarnych Amy Smith. Pełna lista tegorocznych zwycięzców jest dostępna na stronie: www.popularmechanics.com/breakthroughawards.

Więcej informacji na temat AMT Goodyear znajdziecie państwo pod tym linkiem

(pk) 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!