Jochen Hahn zwycięzcą europejskich mistrzostw wyścigów pojazdów ciężarowych FIA 2012

16 października 2012, 9:25

Goodyear gratuluje Jochenowi Hahnowi z zespołu Castrol Team Hahn Racing, który za kierownicą MAN-a wywalczył tytuł Mistrza w europejskich mistrzostwach wyścigów pojazdów ciężarowych FIA 2012. Ostatnia, jedenasta runda mistrzostw odbyła się na torze Le Mans w miniony weekend.

„Gratuluję Jochenowi Hahnowi zwycięstwa w Europejskich Mistrzostwach Wyścigów Pojazdów Ciężarowych FIA 2012, a zespołowi MKR Technology mistrzowskiego tytułu w kategorii zespołowej dzięki doskonale przygotowanym pojazdom Renault. Za nami bardzo ekscytujący sezon i wielki pojedynek między Jochenem Hahnem a Antonio Albacete, którzy ścigali się swoimi MAN-ami do ostatniej prostej. Obaj zawodnicy startowali na oponach Goodyear Truck Race, zaprojektowanych specjalnie pod kątem zmiennych warunków panujących na europejskich torach. Przez cały sezon wysoka sprawność tych opon pozwalała kierowcom jeździć na granicy możliwości, niezależnie od pogody i warunków na torze” – powiedział Boris Stevanovic, Dyrektor marketingu opon do pojazdów ciężarowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. 

Wszystkie zespoły startujące w jedenastu wyścigach w Europie były wyposażane w opony Goodyear Truck Racing dzięki współpracy Goodyeara z TRO (Truck Racing Organisation) – organizatorem serii Europejskich Mistrzostw w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych FIA. TRO dostarczało opony w imieniu Goodyeara, montując niekiedy podczas jednego weekendu nawet 300 sztuk opon Goodyear Truck Racing. 

Opony dodatkowo zostały wyposażone w w technologię identyfikacji radiowej (RFID), która od ubiegłego roku jest wymagana, zgodnie z przepisami FIA dotyczącymi wyścigów pojazdów ciężarowych. Technologia polega na wbudowaniu w oponę mikrochipa, który zawiera szczegółowe informacje o parametrach danej opony. Pomaga to sędziom monitorować wykorzystanie opon na każdym etapie mistrzostw.

(pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!