Ciężarówka z klocków LEGO i szczytny cel

19 października 2012, 9:57

W czasie wrześniowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze, firma Goodyear zaprezentowała ciężarówkę wykonaną z klocków LEGO. Budowa pojazdu w skali 1:1 ma cel charytatywny. Samochód zostanie zlicytowany, a dochód zasili konto programu pomocy medycznej dla kierowców pojazdów użytkowych DocStop for Europeans e.V.

Ciężarówka Goodyear LEGO wesprze inicjatywę DocStop

Goodyear LegoModel będzie wystawiony na aukcji eBay od 19 października. Ciężarówka Goodyear LEGO mierzy 2,5 metra szerokości, 3,5 metra wysokości i 2,5 metra długości. Waży około 740 kg, będąc tym samym jednym z największych modeli LEGO na świecie. Zbudowano ją z około 250 tys. klocków LEGO, a prace projektowe i sama budowa trwały łącznie 410 godzin.

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany przez Goodyeara organizacji DocStop, która oferuje zawodowym kierowcom opiekę medyczną podczas podróży. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie wszystkim kierowcom pojazdów ciężarówych w Europie szybkiego i łatwego dostępu do lekarza w razie potrzeby. Szczególnie podczas wyjazdów zagranicznych. Potrzebujący pomocy medycznej europejscy kierowcy ciężarówek i autobusów mogą pojechać bezpośrednio do partnera DocStop (gabinetu lekarskiego, szpitala, itp.) lub zostawić pojazd na parkingu i udać się do pobliskiego lekarza. Niemal wszyscy współpracujący z DocStop lekarze zgodzili się przyjmować kierowców bez długiego oczekiwania.

Aukcję w dniach 19-29 października br. będzie można znaleźć pod adresem: pages.ebay.de/starsandcharity.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!