MKR Technology z tytułem Mistrza ETRC 2012

19 października 2012, 13:22

Podczas ostatniego spotkania tego sezonu, drużyna Renault-Trucks MKR Technology powtórzyła swój sukces z 2010 roku, zdobywając tytuł Mistrza Europy Truck Racing 2012. Mimo ulewnego deszczu, w jednym z wyścigów ubiegłego weekendu kierowcom z MKR udało się nawet wywalczyć dwa najwyższe stopnie podium.

Dla kierowców drużyny MKR ostatni weekend sezonu Truck Racing z pewnością należał do najbardziej udanych. Dzięki świetnemu występowi w niedzielny poranek, kiedy to Markus Bösiger i Adam Lacko wywalczyli dwa pierwsze miejsca, drużyna MKR zachowała prowadzenie w klasyfikacji generalnej z okrągłą liczbą 1000 pkt i oficjalnie zdobyła tytuł Mistrza serii ETRC.

W klasyfikacji kierowców, Adam Lacko uplasował się na trzeciej pozycji z liczbą 330 punktów, tuż za nim Markus Oestreich z 311 punktami, a Markus Bösiger zakończył sezon na miejscu szóstym z 282 punktami na koncie.

Weekend w Le Mans był także udany dla ekipy z Team 14, również wspieranej przez Renault Trucks. Anthony Janiec w czterech wyścigach zdobył cztery miejsca na podium, dzięki czemu w ostatecznym rankingu zajął miejsce dziewiąte. Kolejna drużyna ze stajni francuskiego producenta, Aravi Team po raz drugi z rzędu wywalczyła Puchar Mistrzostw Francji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!