Volvo pomaga oszczędzać paliwo

26 października 2012, 10:38

Nowa usługa Volvo Trucks – Doradztwo Paliwowe – ułatwia firmom transportowym ograniczanie wydatków na paliwo. Osobisty doradca paliwowy pomaga w planowaniu i monitorowaniu zużycia paliwa, dając nawet 5-procentowe oszczędności.

„Dzięki Doradztwu Paliwowemu nawet małe firmy transportowe mogą korzystać z nadzoru i pomocy osobistego doradcy” – mówi Mikael Lidhage, dyrektor ds. zarządzania zużyciem paliwa w Volvo Trucks.

Usługa składa się z trzech modułów: Aktywne doradztwo ze strony osobistego doradcy paliwowego (Fuel Coaching), Internetowe forum dyskusyjne (Fuel Management Toolbox) oraz Mailowe wsparcie techniczne (Fuel Management Support). Metodologia postępowania wymaga także, by firma transportowa powołała specjalistę, który będzie odpowiedzialny za ekonomikę paliwową w firmie i za wszelkie kontakty z doradcą Volvo.

Celem usługi jest maksymalizacja skuteczności wszystkich środków podejmowanych w celu oszczędzania paliwa. Poprzez ciągłe przekazywanie uwag klientowi, środki stają się coraz bardziej naturalne i łatwe do stosowania.

–  „Zaangażowany i skoncentrowany na problemie klient, który prowadzi otwarty dialog ze swoimi kierowcami, swoim specjalistą od ekonomiki paliwowej i z doradcą paliwowym Volvo, jest w stanie stosunkowo łatwo zredukować zużycie paliwa o trzy do pięciu procent” – wyjaśnia Mikael Lidhage.

Doradztwo Paliwowe jest uzupełnieniem oferowanej przez Volvo usługi zarządzania paliwem (Fuel Management Service), opracowanej przede wszystkim z myślą o większych firmach transportowych. Jest ona dostępna wraz z pojazdami nowej serii FH. Z początkiem przyszłego roku usługa ta zostanie udostępniona także dla poprzednich modeli pojazdów, wyposażonych w system Dynafleet.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!