Autosan na TRANSEXPO Kielce 2012

31 października 2012, 10:50

Autosan po raz kolejny zaprezentował swoje produkty na Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego Transexpo w Kielcach. Jubileuszowa X edycja targów zgromadziła ponad 140 wystawców.

Jubileusz Autosanu na jubileuszowych targach Transexpo

Autosan SandomierzAutosan obchodzi w tym roku jubileusz 180-lecia. W związku z tym firma stworzyła wystawę, złożoną z dwóch części: współczesnej i historycznej. W części współczesnej zaprezentowane zostały autobusy: miejski niskowejściowy Sancity 9LE oraz międzymiastowe Lider 9 eco i Gemini. Pierwszy eksponat, 8,5 – metrowy Sancity 9LE, wyprodukowany został dla PGKiM w Sandomierzu i wyposażony w silnik Cummins EEV i manualną skrzynię biegów ZF. Autobus przewozić może 60 pasażerów, w tym 17 na miejscach siedzących. Bardzo duże zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudzało oryginalne, zewnętrzne malowanie autobusu, przedstawiające panoramę Sandomierza.

Autosan Transexpo 2012Drugim eksponatem był 9,5 – metrowy Lider 9 eco, kolejna, ale jeszcze nie ostateczna modernizacja dobrze znanego międzymiastowego Tramp-a, który łączy w sobie zarówno sprawdzone konstrukcje jak i nowoczesne rozwiązania. Autobus wyposażony został w silnik Iveco NEF EEV oraz manualną skrzynię biegów. Może przewozić 53 pasażerów, w tym 35 na uchylnych fotelach pasażerskich. Dodatkowe wyposażenie autobusu obejmowało: klimatyzator, tablice elektroniczne, audio-video, system gaszenia pożaru w komorze silnika, alkotester, WiFi, CB Radio oraz system ecomanager, redukujący koszty eksploatacji pojazdu.

Prezentację autobusów aktualnie produkowanych w Sanoku uzupełniał międzymiastowy 8,5-metrowy Gemini, zakupiony przez firmę przewozową Neobus z Niebylca, wyposażony w silnik Cummins Euro 5 EEV, manualną skrzynię biegów oraz 29 foteli pasażerskich.

Autosan Transexpo 2012W części historycznej ekspozycji targowej znalazły się zabytkowe, odrestaurowane modele autobusów Autosan. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się stojące przed głównym wejściem do hali targowej zabytkowe pojazdy: San-y H01 do komunikacji miejskiej i do komunikacji międzymiastowej, obydwa z 1959 r. oraz H9-15 z 1977. Uzupełnieniem ekspozycji była wystawa miniatur sanockich autobusów różnych typów, zarówno historycznych jak i współczesnych.

Zaangażowanie firmy Autosan w udział w targach zostało nagrodzone przez organizatorów. Prezes firmy, Franciszek Gaik i wiceprezes Maciej Brygidyn, podczas uroczystej targowej Gali odebrali pamiątkowe statuetki Transexpo.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!