Dlaczego warto wziąć udział w VII Konferencji Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego?

12 listopada 2012, 12:11

VII Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego to przede wszystkim bogaty program wystąpień, w którym prezentacje przedstawią goście z Ministerstw Gospodarki oraz Transportu, a także sami przedstawiciele branży. To sprawia, że udział w tym wydarzeniu jest niepowtarzalną okazją do zdobycia unikalnej wiedzy na temat rynku, bezpośrednio u źródła.

Program tegorocznego spotkania został podzielony na cztery bloki tematyczne.

Motoryzacja jest ważna dla wszystkich

Konferencja rozpocznie się od szerszego spojrzenia na branżę, czyli prezentacji w której omówiona zostanie aktualna sytuacja na europejskim rynku motoryzacyjnym. Swoimi spostrzeżeniami wspólnie podzielą się Prezesi firm dystrybucyjnych Inter Cars SA – Robert Kierzek, oraz AD Polska Aftermarket – Frank Le Bris. Szczególnie ze względu na międzynarodowe struktury obu firm, z pewnością możemy liczyć na bardzo ciekawe wystąpienie.

W pierwszej części konferencji odbędą się również prezentacje, przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Prawo dla branży

W czasie spotkania nie sposób pominąć tak ważnej kwestii, jak uregulowania prawne, które mają wpływ na branżę. Dopóki przepisy działają bez zarzutów nie interesujemy się nimi. Problem pojawia się, gdy prawo nie jest przestrzegane, albo co gorsza – szkodzi przedsiębiorcom. Tej tematyce zostanie poświęcona cała druga część konferencji.

Drugi blok tematyczny rozpocznie wystąpienie Pana Hartmuta Röhla, Prezesa międzynarodowej organizacji FIGIEFA, która reprezentuje interesy niezależnego rynku motoryzacyjnego na szczeblu Unii Europejskiej. Pan Röhl w swojej prezentacji przedstawi nowy projekt FIGIEFA: See the Big Picture – Niezależny Rynek Motoryzacyjny do 2020 roku.

Więcej na temat przypadków naruszania prawa w motoryzacji można będzie dowiedzieć się z prezentacji radcy prawnego Pana Arkadiusza Wójtowicza z kancelarii profesora Ryszarda Skubisza.

Po tym wystąpieniu przyjdzie czas na przedstawienie kolejnej ważnej sprawy, która mogła bardzo zaszkodzić wielu firmom z branży. Chodzi o projekt zmiany w prawie o ruchu drogowym, który w pierwotnej formie zakładał bardzo niekorzystne dla branży zasady homologowania części motoryzacyjnych. O długiej, trudnej ale na szczęście owocnej pracy nad zmianą tego projektu w swoim wystąpieniu opowiedzą Bogumił Papierniok – Dyrektor Generalny Moto-Profil Sp. z o.o., oraz Alfred Franke – Prezes SDCM.

Motoryzacja w liczbach

Co roku bardzo duże zainteresowanie zgromadzonych gości wzbudza prezentacja podsumowująca wyniki sprzedażowe na rynku części. Z pewnością i tym razem, zwłaszcza ze względu na spowolnienie na rynku, wystąpienie w którym podsumowane zostaną trzy pierwsze kwartały 2012r. będzie mocnym punktem spotkania. Przedstawione zostaną wyniki zarówno dla segmentu osobowego jak i ciężarowego. Podsumowania dokonają Alfred Franke, oraz Pan Karol Prozner Prezes Europart Polska SA.

Interaktywna debata o rynku motoryzacyjnym

W czasach gorszej koniunktury na rynku, każdy zastanawia się czy kolejne miesiące przyniosą poprawę czy pogorszenie sytuacji. Prowadząc własny biznes i analizując jedynie swoje wyniki ciężko jest skutecznie prognozować jakie będą tendencje dla całego rynku.

Tegoroczną nowością na konferencji będzie interaktywna debata o branży motoryzacyjnej. W trakcie spotkania, przedstawiciele firm dystrybucyjnych oraz producentów części zostaną poproszeni o udział w sondażu, którego wyniki będą prezentowane na bieżąco na podstawie zebranych głosów. Rezultaty tego interaktywnego badania z pewnością będą cenną wiedzą, która powinna rzucić nieco światła na przyszłość w tych niepewnych czasach. Debatę poprowadzi Pan Sławomir Góralewski z firmy TRW.

Nowe wyzwania dla branży

Przed branżą motoryzacyjną stale pojawiają się nowe wyzwania, zarówno takie, które niosą za sobą niebezpieczeństwo, ale także szansę rozwoju. Bardzo ważne jest, aby zawczasu dyskutować o nich
i szukać najlepszych rozwiązań. Z tego też powodu ostatnia część konferencji poświęcona będzie właśnie tej tematyce.

Jednym z wciąż aktualnych problemów branży jest niedoskonały system kontroli pojazdów. O pomysłach jak usprawnić obowiązkowe badania techniczne tak, aby były jak najbardziej skuteczne, w swojej prezentacji będą mówić posłanka Beata Bublewicz, oraz Pan Marcin Barankiewicz z Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów.

Na zakończenie konferencji odbędzie się jeszcze jedna debata, tym razem poruszająca kwestię nazewnictwa i klasyfikacji części. Mogłoby się wydawać, że to w jaki sposób mówimy o częściach motoryzacyjnych to mało istotny aspekt, jednak w gruncie rzeczy jest on bardzo ważny, ponieważ ma duży wpływ na wizerunek i postrzeganie niezależnego rynku motoryzacyjnego. Debatę „Oryginały, marki premium, linie ekonomiczne” poprowadzą panowie Alfred Franke oraz Marek Młotek-Kucharczyk – Dyrektor finansowy Inter-Team Sp. z o.o.

Do zobaczenia 22 listopada w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie!

Więcej informacji o konferencji oraz warunkach uczestnictwa znajduje się na stronie www.moto‑konferencja.pl.

Zarejestruj się już teraz

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji mogą dokonać rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.moto‑konferencja.pl/udzial.php, Dodając do imienia i nazwiska osoby zgłaszanej na konferencję hasło MOTOFOCUS otrzymacie Państwo 10% rabatu na udział w konferencji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

91.206.6.*, 13 listopada 2012, 9:22 0 0

Będę jak zawsze :-)

Odpowiedz