MB Pneumatyka ze srebrem w konkursie TrailerInnovation 2023

1 września 2022, 13:40

MB Pneumatyka – polska firma rodzinna, producent złączy do układów pneumatycznych w pojazdach powyżej 3,5 tony – otrzymała srebrny medal w konkursie TrailerInnovation 2023. Finał konkursu będzie miał miejsce w dniach 19-22 września podczas targów IAA Transportation w Hanowerze. W trakcie wydarzenia spółka zaprezentuje innowacyjne rozwiązania pneumatyczne, które zyskały uznanie jurorów i są objęte międzynarodową ochroną patentową.

MB Pneumatyka to jedyna w Polsce i jedna z czterech w Europie firm produkujących złącza do pneumatycznych układów w pojazdach użytkowych. Firma z lubuskiego Sulechowa rozwija się dynamicznie zarówno inwestując w rozbudowę własnego zakładu i parku maszynowego, jak i wychodząc daleko poza granice kraju. W czerwcu spółka podpisała umowę joint-venture z indyjską firmą Ajita, teraz przygotowuje plany dalszej ekspansji nie tylko w Europie.

– Mimo dwóch lat pandemii, zerwanych łańcuchów dostaw i obserwowanej od kilku lat perturbacji w branży automotive, MB Pneumatyka rozwija się bardzo szybko. Wchodzimy z produktami na nowe rynki światowe – w tej chwili, dzięki współpracy z naszym partnerem Ajita rozpoznajemy rynek indyjski, którego potencjał przewyższa wielokrotność rynku europejskiego. Pomijając obecność na IAA Transportation w Hanowerze planujemy mocniej zakotwiczyć się w Niemczech. Właśnie zrekrutowaliśmy Regional Sales Managera, który pomoże nam w rozbudowie sieci klientów, ale docelowo wesprze w tworzeniu spółki-córki właśnie u naszych zachodnich sąsiadów. – podkreśliła Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka MB Pneumatyka:

MB Pneumatyka zajmuje się produkcją złączy pneumatycznych, które wielokrotnie były nagradzane przez branżę automotive. W prestiżowym konkursie TrailerInnovation spółka już po raz drugi uzyskała nominację oraz uznanie międzynarodowego jury. W 2018 roku nominowane zostało ówcześnie zaprojektowane złącze, w tym roku MB Pneumatyka przedstawiła nową rodzinę złączy oraz couplingi, które są objęte również międzynarodową ochroną patentową. Małgorzata Bieniaszewska dodaje:

– Ponad połowa naszych pracowników posiada wykształcenie wyższe techniczne, a naszym konstruktorem Działu Badań i Rozwoju jest pracownik naukowy Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dzięki zaangażowanej i doświadczonej załodze w ciągu zaledwie kilku lat od rozpoczęcia działalności trafiliśmy do grona czterech wiodących producentów tego typu złączy w Europie. W tym roku podczas targów IAA pokażemy nasze najnowsze rozwiązania m.in. nową rodzinę złączy o unikatowej konstrukcji, która zapewnia dźwiękową i wizualną autodetekcję wycieku, a także aluminiowe couplingi, które  zapewniają zwiększoną żywotność filtra głównego poprzez zastosowanie wstępnej filtracji oraz wydłużony cykl życia uszczelnienia głównego.

Podczas targów IAA Transportation MB Pneumatyka będzie miała stoisko w  Hall 26, Booth E13. Więcej informacji nt. obecności firmy na targach oraz kalendarium do umówienia spotkania dostępne są na stronie: https://www.mb-pneumatyka.pl/events/iaa-2022-hanower

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!