Walczymy z pirackim oprogramowaniem w warsztatach

4 grudnia 2012, 8:49

Przedsiębiorca, który korzysta, nawet nieświadomie, z nielegalnego oprogramowania, naraża się na poważne konsekwencje prawne. MotoFocus.pl i TruckFocus.pl wraz z magazynem Wiadomości Inter Cars poprowadzą kampanię, której celem jest uświadomienie zagrożeń, wynikających ze stosowania pirackiego oprogramowania w warsztacie.

Stop nielegalnemu oprogramowaniu!

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania jest w naszym kraju karane grzywną, która może kilkukrotnie przekroczyć wartość zakupu legalnego programu. W skrajnych wypadkach można także utracić komputery oraz sprzęt diagnostyczny, a nawet trafić do więzienia. 

Tymczasem koszty legalnego oprogramowania nie są na tyle wysokie, by warto było dla nich podejmować tak duże ryzyko. To, według wyliczeń Inter Cars, kwoty od 2 do 15 zł dziennie – w zależności od sprzętu. Dodatkowo należy nadmienić, że producenci oprogramowań zarówno diagnostycznych, jak i danych technicznych dla warsztatów samochodowych coraz częściej wprowadzają preferencyjne warunki zakupu oraz promocje specjalne dla wszystkich posiadaczy oprogramowań wykorzystywanych w pracy warsztatowej.

stop nielegalnemu oprogramowaniu w warsztatachNiestety w gronie użytkowników oprogramowania do diagnozy pojazdów czy danych technicznych i regulacyjnych służących do napraw znajduje się grupa osób, która woli ryzykować i pracować na pirackim oprogramowaniu, „nie wyrzucając” dodatkowych pieniędzy na legalne oprogramowanie.

Celem kampanii jest uświadamianie właścicielom warsztatów, że nie warto podejmować ryzyka stosowania pirackiego oprogramowania. W akcję zaangażowali się także wybrani dostawcy Inter Cars:

  • Axes System,
  • Bosch,
  • Delphi,
  • Hella Gutmann,
  • Magneti Marelli,
  • Precyzja Service / Autodata,
  • Texa

 

Szczegóły kampanii, informacje o zagrożeniach, wynikających ze stosowania nielegalnego oprogramowania, o zaletach zakupu legalnych programów, a także wypowiedzi ekspertów, opublikujemy niebawem.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!