TipTopol z certyfikatem ISO/TS 16949

4 grudnia 2012, 11:30

Na podstawie przeprowadzonego przez firmę TÜV NORD audytu, firma TipTopol potwierdziła zgodność prowadzonych działań z wymaganiami specyfikacji technicznej ISO/TS 16949.

TipTopol na pierwszy montaż

ISO/TS 16949 to specyfikacja świadcząca o spełnieniu wymagań rynku motoryzacyjnego, stawianych przez odbiorców tzw. pierwszego montażu. Standard ten honorowany jest przez największych producentów samochodowych na świecie.

Odbywający się w dniach 20-23 listopada 2012 audyt obejmował swoim działaniem głównie wydział produkcji gumowej oraz wszystkie powiązane z nim procesy.  Spośród tysięcy firm produkujących części zamienne dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce w posiadaniu certyfikatu jest ok. 500 przedsiębiorstw.

Aktualnie największym klientem, tzw. „pierwszego montażu” TipTopol jest białoruski MAZ, z którym firma rozpoczęła współpracę w 2009 roku. W 2011 roku została podjęta decyzja o rozbudowie wydziałów produkcyjnych oraz powierzchni magazynowych. W ciągu roku została wybudowana nowa hala wraz z pomieszczeniami biurowymi, zwiększająca powierzchnie firmy o kolejne 3000 m2. Znacznemu zwiększeniu uległy również moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Nowe inwestycje, certyfikacja ISO/TS 16949 oraz działania marketingowe mają na celu zwiększenie udziału dostaw na „pierwszy montaż”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!