Iveco tuż za podium Rajdu Dakar 2013

28 stycznia 2013, 12:36

Zespół Petronas De Rooy Iveco zajął kolejno czwarte, dziewiąte i trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar 2013. Ubiegłoroczny zwycięzca, Gerard de Rooy, tym razem nie stanął na podium.

Iveco w Rajdzie Dakar

Rajd Dakar 2013Rajd Dakar był dla Iveco okazją do sprawdzenia swoich produktów „w akcji” i przetestowania ich w ekstremalnych warunkach na terenie trzech krajów Ameryki Południowej. Pojazdy zdały egzamin, ale żadnemu z zespołów nie udało się zająć miejsca w pierwszej trójce. Gerard de Rooy, jadący Iveco Powerstar, był czwarty, Renè Kuipers, jadący Iveco New Trakker Evolution 3, dziewiąty, a trzynasty Miki Biasion w Iveco New Trakker Evolution 2.

Gerard de Rooy, jadący samochodem Iveco Powerstar, stracił miejsce na podium, przegrywając ze zdobywcą 3. miejsca o ponad trzy minuty. Mimo determinacji, w obliczu wielu trudności na całej ciężkiej trasie wyścigu, Holender nie zdołał obronić zeszłorocznego pierwszego miejsca. Dla dziewiątego na mecie Renè Kuipersa wynik jest sukcesem, gdyż był to jego debiut w kategorii ciężarówek. Uzyskane przez samego Miki'ego Biasiona 13. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu to też nie lada osiągnięcie, wziąwszy pod uwagę pozycję, którą zajmował w połowie wyścigu.

Wymagający rajd, odbywający się w Ameryce Południowej, pozwolił kierowcom wykazać się odwagą, refleksem i umiejętnościami rozwiązywania problemów na trasie, która była pełna typowych dla pustynnego krajobrazu przeszkód, takich jak skały i wydmy, i na której często panowały niekorzystne warunki pogodowe. Te ostatnie sprawiły nawet, że organizatorzy musieli odwołać dwa etapy wyścigu. Tegoroczny wyścig rozpoczął się 5 stycznia 2013 r. w stolicy Peru, Limie, prowadził przez terytorium Argentyny, a zakończył się 20 stycznia w Santiago, stolicy Chile. Składał się z 14 etapów o łącznej długości 8 tysięcy kilometrów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!