Nowe Punkty Dystrybucji urządzenia viaAUTO

28 stycznia 2013, 14:49

Sieć dystrybucji systemu viaTOLL dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t. zostanie rozszerzona o pięć nowych Punktów Dystrybucji.

Nowe punkty viaAUTO od 1 lutego 2013 r.

Pięć nowych punktów będzie dostępnych od 1 lutego 2013 r. Staną one przy autostradach A2 i A4, na stacjach benzynowych BP w miejscowościach Gliwice, Wrocław, Ozorków i Łowicz. Punkty, które dotychczas obsługiwały wyłącznie kierowców samochodów ciężarowych, będą świadczyły usługi także dla kierowców pojazdów osobowych. Dzięki dogodnemu usytuowaniu ułatwią one użytkownikom dołączenie do systemu viaTOLL, zakup urządzenia pokładowego viaAUTO, a także doładowanie konta.

Montaż viaAUTO w pojeździe uprawnia kierowców do korzystania ze specjalnego pasa, dzięki któremu mogą oni szybciej przejeżdżać przez place poboru opłat na wjeździe i zjeździe z autostrady A4 (odcinek Bielany Wrocławskie – Sośnica) oraz A2 (odcinek Konin – Stryków). Urządzenie pokładowe viaAUTO kosztuje 135 zł brutto. Inaczej niż viaBOX przeznaczony dla pojazdów oraz zespołów pojazdów ważących powyżej 3,5 ton, nie jest ono przypisane do konkretnego samochodu. Oznacza to, że w przypadku małych flot, wystarczy na przykład zakup jednego bądź dwóch urządzeń i instalacja w obecnie wykorzystywanym samochodzie.

Kierowcy samochodów osobowych i dostawczych o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony korzystający z odcinków autostrad zarządzanych przez GDDKiA, mogą dobrowolnie dołączyć do systemu viaTOLL od 1 czerwca 2012 r. Stanowi to dla nich alternatywę wobec obowiązującego na tych odcinkach manualnego systemu poboru opłat.

Szczegółowe informacje o lokalizacji nowych punktów znajdują się w poniższej tabeli. Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej viaTOLL.

Województwo Nazwa punktu Adres Punktu Obsługi Klienta Lokalizacja przy drodze / mieście
śląskie BP Rybnicka 31 44-122 Gliwice DK 78 dojazd do A4
śląskie BP Łabędzka 44 44-100 Gliwice DK 4 dojazd do A4
łódzkie BP Sierpów 1A 95-035 Ozorków DK 1 dojazd do A2
dolnośląskie BP Karkonoska 63 53-015 Wrocław DK5/DK8- dojazd do autostrady A4
łódzkie BP ul. Poznańska, 99-400 Łowicz DK92

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!