Autosan Lider 9 eco2 pokazany podczas mistrzostw w Ice Speedway’u

4 lutego 2013, 15:32

Przy okazji Mistrzostw Świata w Ice Speedway’u, które odbyły się w Sanoku, swoją „światową” premierę miał najnowszy autobus międzymiastowy firmy Autosan – Lider 9 eco2.

Ice Speedway i nowy Lider 9 eco2

Ice Speedway Sanok 201325 i 26 stycznia 2013 r. w Sanoku po raz siódmy spotkali się najlepsi na świecie sportowcy uprawiający ice speedway, czyli wyścigi motocyklowe na lodzie. Po raz pierwszy w Polsce, stało się to przy okazji zawodów w randze Mistrzostw Świata – finały Drużynowych Mistrzostw Świata w Ice Speedway’u. Wygraną go po raz 31. cieszyli się Rosjanie. Po raz pierwszy o podium otarli się Polacy, którym do zajęcia trzeciego miejsca zabrakło 2 punktów.

Jednym z organizatorów widowiska była firma Autosan, która podczas zawodów pokazała swój najnowszy model – Lider 9 eco2.Autosan Lider Eco2

Premierowy egzemplarz wyposażony jest w silnik Iveco Euro 5 i manualną skrzynię biegów. Może przewozić 39 pasażerów na wygodnych fotelach firmy STER. W porównaniu do swojego poprzednika Lider-a 9 eco posiada zmienioną stylizację zewnętrzną, zdecydowanie powiększona została szyba przednia, która obecnie stanowi 65% ściany przodu. Modernizacji uległo stanowisko pracy kierowcy, zastosowano oświetlenie LED-owe sufitu, przejścia oraz stopni autobusu.Autosan Lider 9 eco2 - kokpit

Nowym Liderem mieli okazję podróżować oficjalni goście, którzy przybyli do Sanoka, aby obserwować zawody w ice speedway’u.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!