Siedem Autosanów przekazanych MPK w Rzeszowie

12 lutego 2013, 16:05

Autosan przekazał rzeszowskiemu MPK kolejnych siedem autobusów Sancity 10LF. Dołączyły one do przekazanego już w styczniu 2013 r., pierwszego egzemplarza.

Pierwsza partia Autosanów dla Rzeszowa

Autosany dla RzeszowaPrzekazanie odbyło się w poniedziałek 11 lutego 2013 r. Pierwszy Sancity dotarł do Rzeszowa już 14 stycznia. Autobusy stanowią pierwszą transzę dostawy jaką Autosan realizuje w ramach wygranego przetargu na 20 autobusów klasy MIDI dla rzeszowskiego przewoźnika. Autobusy przekazane zostały terminowo, zgodnie z zapisami umowy zawartej w ubiegłym roku.

Autobusy dostarczane dla Rzeszowa to 10-metrowe niskopodłogowce. Wyposażone zostały, zgodnie z wymaganiami kupującego w w silniki IVECO NEF, spełniające normy czystości spalin EEV oraz w automatyczne skrzynie biegów firmy ALLISON. Producentem osi, mostów i układów kierowniczych zamontowanych w rzeszowskich autobusach jest firma ZF. Fotele dostarczył Kiel, klimatyzację firma Webasto.

Autosany Sancity wnętrze MPK RzeszówW autobusach zamontowano urządzenia umożliwiające bezpieczne i wygodne przejazdy osobom niepełnosprawnym. W drzwiach środkowych zainstalowana została rampa wjazdowa pozwalająca na swobodny wjazd wózków inwalidzkich, a także wózków dziecięcych, zastosowany został system „przyklęku” pozwalający obniżyć wejście do autobusu, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie pasażerów, w tym osób niepełnosprawnych. Autobusy są przystosowane do montażu m.in. elektronicznych tablic kierunkowych i monitoringu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!