Wyróżnienie dla aplikacji MAN TeleMatics App

25 lutego 2013, 10:44

Aplikacja MAN TeleMatics App otrzymała w Monachium nagrodę iF Communication Design Award 2013 w kategorii „Mobile Application“. Jurorzy nagradzają w ten sposób produkty wyróżniające się wyjątkowym wzornictwem informacyjnym.

Aplikacja MANa doceniona przez międzynarodowe jury

nagroda dla aplikacji MANTegorocznych laureatów zaprezentowano publiczności podczas uroczystości iF Design Awards Night zorganizowanej 22 lutego 2013 r. w ramach Munich Creative Business Week. Od pierwszej edycji w roku 2004 nagroda iF Communication Design Award należy do najważniejszych międzynarodowych konkursów. Kryteriami przy ocenie konkretnych rozwiązań są na przykład: język grupy docelowej, treść, jakość aranżacji i aspekty ergonomiczne, ekonomiczność, wartość marki oraz innowacyjność.

Aplikacja MANa jest przeznaczona na iPhone i iPad. Dostarcza przedsiębiorcom transportowym wszystkich istotnych danych niezbędnych do zarządzania całym parkiem pojazdów ciężarowych. Pozwala dokładnie zidentyfikować miejsce, w którym znajdują się poszczególne pojazdy, oraz wyznaczyć pojazdy dostępne do realizacji kolejnych zleceń.

MAN TeleMatics pomaga także w redukcji poziomu zużycia paliwa. Zkażdego pojazdu przesyłane są dane dotyczące zużycia paliwa, pustych przebiegów, wykorzystania retardera i tempomatu, a także informacje o jeździe w optymalnym zakresie liczby obrotów silnika oraz o konsekwentnym korzystaniu z opcji hamowania silnikiem.

Nowa aplikacja rozszerza system MAN TeleMatics o dostęp do kolejnej funkcji mobilnej. Dzięki niej użytkownik może w każdym momencie sprawdzić, czy pojazdy znajdują się w dobrym stanie technicznym oraz czy kierowcy prowadzą samochody w sposób pozwalający na niskie zużycie paliwa i materiałów. Osoba odpowiadająca za flotę pojazdów może w ten sposób identyfikować bieżące zapotrzebowanie na naprawy i przeglądy pojazdów oraz na szkolenia kierowców. Nowa aplikacja umożliwia także otwieranie raportów zawierających kolorowe wykresy słupkowe, na podstawie których można wygodnie analizować efektywność poszczególnych pojazdów znajdujących się w trasie.

Aplikacja posiada także funkcje w zakresie komunikacji. Kierowca i dysponent mogą wysyłać maile bezpośrednio z aplikacji. W aplikacji iPhone App znajduje się ponadto funkcja telefonu, dzięki której kierowca jest dostępny bezpośrednio pod numerem komórkowym. W celu poznania wszystkich funkcji oferowanych w ramach aplikacji MAN TeleMatics App przygotowano specjalną wersję demo opartą na przykładowym parku pojazdów. Wersja demo jest dostępna bezpłatnie w App Store.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!