Michelin X Line Energy T do przyczep niskopodwoziowych

3 marca 2013, 15:40

Michelin przedstawił gamę opon Michelin X Line Energy T do przyczep niskopodwoziowych. Gama powstała z myślą o firmach świadczących usługi transportu międzynarodowego.

X Line Energy T

Opony X Line Energy T dzięki lepszej efektywności energetycznej, mającej bezpośredni wpływ na zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla, wpływają na obniżenie  kosztów operacyjnych. Zużycie paliwa jest niższe nawet do 0,4 litra na 100 km/oś. dzięki czemu obniżeniu o 1,1 kg na 100 km/oś ulega także emisja CO2. Dla przyczepy przejeżdżającej 100 000 km oznacza to redukcję emisji CO2 o 2159 kg/oś w skali roku. 

Michelin X Line Energy T posiada klasę B oporów toczenia. Konstrukcję oparto na mieszance gumy o bardzo niskich oporach toczenia i karkasie o mniejszej podatności na odkształcenia (z korzyścią dla trwałości i niezawodności opony) i przegrzewanie się. Ponadto dzięki większemu o 7 proc. obszarowi kontaktu z podłożem nowa opona zapewnia większą stabilność przyczepy i lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Bieżnik trzy rowki, które lepiej odprowadzają wodę spod opony, a szersze barki zapewniają dobrą odporność na poślizgi boczne. Ponadto nowa opona znacząco podnosi produktywność firm, ponieważ jej trwałość jest nawet o 14 proc. większa od trwałości opony Michelin XTA 2+ Energy.

X Line Energy T zastępuje opony XTA 2 Energy i XTA 2+ Energy i jest dostępna w następujących rozmiarach:

  • 215/75 R 17.5
  • 235/75 R 17.5
  • 245/70 R 17.5
  • 265/70 R 19.5

 

Opona X Line Energy T jest przeznaczona dla przewoźników posiadających naczepy dwu- lub trzyosiowe, jak również firm korzystających z ciężkich pojazdów z kilkoma osiami standardowymi lub podnoszonymi. Opona jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów transportu, w tym jego najbardziej wymagających sektorów, czyli transportu wielkogabarytowego, transportu zwierząt lub pojazdów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!