Badanie Goodyear na temat zrównoważonego rozwoju – poszukiwane floty transportowe

18 maja 2023, 10:14

Zrównoważony rozwój jest obecnie kierunkiem, w którym zmierzają niemalże wszystkie przedsiębiorstwa. Goodyear już kolejny raz przeprowadza ankietę wśród flot transportowych. Za każdą wypełnioną ankietę posadzone zostanie drzewo.

GoodYear Sustainable Reality Survey

Goodyear Sustainable Reality Survey 2023

Już po raz trzeci Goodyear zaprasza wszystkie europejskie floty transportowe do udziału w badaniu Sustainable Reality Survey, którego celem jest weryfikacja działań branży na rzecz zrównoważonego transportu. Podobnie jak w poprzednich latach, za każdą wypełnioną ankietę Goodyear podziękuje sadząc drzewo we współpracy z organizacją non-profit TreeNation. Ankieta Sustainable Reality Survey będzie otwarta do 21 lipca.

– Od 2021 roku wyniki badania Goodyear Sustainable Reality Survey są bardzo dobrym barometrem tego, jak floty transportowe w Europie podchodzą do nowych wyzwań i jak zmieniają się firmy, aby działać w sposób bardziej zrównoważony, – wyjaśnił Maciej Szymański, Dyrektor Marketingu Goodyear ds. opon użytkowych w Europie.

– Branża transportowa doświadcza ciągłej ewolucji ram prawnych. Inicjatywy takie jak pakiet Fit for 55, Euro 7, narzędzie do obliczania zużycia energii w pojazdach (VECTO) czy system handlu emisjami (ETS) wymagają od flot dostosowania się do nowej rzeczywistości i podjęcia odpowiednich działań – zarówno od strony wdrożenia wewnętrznych zasad, jak i zastosowania konkretnych produktów lub rozwiązań. Potrzeba urzeczywistnienia zrównoważonego rozwoju jest również motywowana przez klientów, którzy są skłonni wybierać firmy o bardziej odpowiedzialnych działaniach oraz inwestorów, dla których wyniki z zakresu ESG zaczynają być równie ważne jak finansowe – dodał Szymański.

Ankieta weryfikuje podejście flot do zrównoważonego rozwoju w różnych kontekstach. Począwszy od zrozumienia najnowszych przepisów środowiskowych, poprzez sformalizowanie celów i miar zrównoważonego rozwoju, aż po zastosowanie nowych rozwiązań i technologii.

W kierunku zrównoważonego rozwoju floty jadą na paliwooszczędnych oponach

Ubiegłoroczne badanie wykazało, że floty przywiązują coraz większą uwagę do zrównoważonego rozwoju, o czym świadczą m.in. rosnące z roku na roku inwestycje w tym zakresie. Zrównoważony rozwój staje się nie tylko istotną sprawą społeczną, wiele firm transportowych upatruje w nim swojej szansy na poprawę swoich wyników finansowych.
54% ankietowanych flot stwierdziło, że paliwooszczędne opony są częścią ich strategii zrównoważonego rozwoju, na drugim miejscu po wprowadzaniu bardziej wydajnych pojazdów. W przeszłości operatorzy flot byli zmuszeni wybierać między trwałością, przyczepnością, efektywnością paliwową i przebiegiem, ale najnowsze produkty Goodyeara i rozwiązania oferowane w ramach Goodyear Total Mobility pomagają osiągnąć właściwą równowagę i zapewnić flotom lepsze wyniki.

Na przykład zastosowanie opon Goodyear FUELMAX ENDURANCE może przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2 nawet o 2%, co dla floty składającej się ze 100 pojazdów oznacza oszczędność 40 000 litrów paliwa rocznie [1]. Ponadto rozwiązania w zakresie mobilności, takie jak Goodyear TPMS, Goodyear CheckPoint czy Goodyear DrivePoint, mogą pomóc w szybszym i łatwiejszym zarządzaniu flotą, co przekłada się na wyższą wydajność, skuteczność i wspieranie celów zrównoważonego rozwoju floty. Wiele europejskich firm transportowych korzystających z oferty Total Mobility Goodyeara już zauważyło poprawę wyników i wzmocnienie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

„Dzięki wnioskom, które wyciągamy już od pierwszej edycji badania Sustainable Reality Survey w 2021 r., jako Goodyear jesteśmy lepiej przygotowani do reagowania na wyzwania flot i wspierania ich w poprawianiu wyników firm. Chcemy być ich preferowanym partnerem w zakresie mobilności,” podsumował Maciej Szymański.

Głos w ankiecie można oddać wchodząc na stronę https://www.sustainablerealitysurvey.eu/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!