Nowy filtr powietrza MANN-FILTER do Mercedes-Benz Actros

12 marca 2013, 12:08

W ofercie firmy MANN-FILTER pojawił się filtr powietrza przeznaczony do Mercedesa Actros. Nowy produkt ma być wyjątkowo przyjazny środowisku.

Proekologiczna produkcja filtrów MANN-FILTER

MANN-FILTER nowy filtr powietrza do ciężarówki Mercedes-Benz ActrosFirma Mann+Hummel GmbH prezentuje nową referencję filtra powietrza MANN-FILTER: CP 50 001 oraz CP 50 002 i CP 49 001. Filtr powietrza do samochodu ciężarowego Mercedes-Benz Actros w porównaniu ze swoim poprzednikiem pozwala oszczędzić podczas wymiany filtra ponad 30% masy i materiału. Do tej oszczędności przyczynia się głównie fakt, że podczas wymiany filtra wymieniany jest wyłącznie element filtracyjny. Ważąca 1,8 kilogramów obudowa filtra jest elementem bezobsługowym, umocowanym w pojeździe na stałe.

Przedstawiciele producenta wyliczyli, że stosowanie zielono-żółtych filtrów marki MANN-FILTER firmy Mann+Hummel GmbH w całej flocie samochodów ciężarowych Actros pozwoliłoby zaoszczędzić rocznie podczas wymiany filtra ponad 585 ton tworzywa sztucznego.

Filtr do Actrosa jest ekologiczny także dlatego, że podczas produkcji zamiast płaszcza zastosowano technologię nawijania. Specjalna nić z włókna marką MANN-FILTER nowy filtr powietrza do ciężarówki Mercedes-Benz Actrospoliestrowego zastąpiła metalowy, plastikowy lub papierowy płaszcz. Nić jest nawijana wokół elementu filtracyjnego wiązkami o różnej szerokości i zapewnia równomierną stabilność pomiędzy fałdami filtra na jego całej wysokości. W porównaniu do płaszcza z metalu, tworzywa sztucznego lub papieru zastosowana technologia zapewnia mniejsze opory przepływu powietrza i tym samym ogranicza spadek ciśnienia, co z kolei przekłada się na optymalizację wydajności filtra i oszczędność paliwa. Pozwala to na ograniczenie energochłonności produkcji.Ponadto takie rozwiązanie umożliwia znaczne ograniczanie poziomu emisji CO2 w trakcie termicznej utylizacji elementów filtracyjnych.

Gęste nawinięcie zwojów nici w górnej partii filtra stanowi dodatkową osłonę, która pozwala mechanikowi uniknąć uszkodzenia fałd filtra podczas wymiany. Ponadto technologia nawijania nici zwiększa wytrzymałość filtra, nawet w przypadku przedostania się do niego wody podczas jazdy w deszczu. Dzięki temu nawet w trudniejszych warunkach eksploatacyjnych filtr powietrza zapewnia lepszy dopływ powietrza do silnika. Uszczelka filtra powietrza jest zaprojektowana pod kątem redukcji poziomu hałasu.

Dla odbiorcy docelowego, główną zaletą ekologicznego podejścia przez firmę do produkcji filtrów jest cena produktu. Nowy filtr marki MANN-FILTER jest korzystniejszy cenowo od swego poprzednika.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!