Wzrasta myto we Włoszech

14 marca 2013, 15:28

Wraz z nadejściem 2013 roku opłaty na włoskich autostradach wzrosły średnio o 2,91 proc. Zmiany cen są różne, w zależności od operatora zarządzającego opłatami drogowymi. Opłaty za użytkowanie sieci dróg największej spółki Autostrade per l’Italia S.p.A. są obecnie wyższe o 3,4 proc.

Kto podlega opłatom?

We Włoszech opłacie podlegają wszystkie pojazdy, które poruszają się po sieci 6500 km tamtejszych autostrad. Dla firm wykonujących częste przewozy najwygodniejszym sposobem opłacania autostrad jest system automatycznego poboru myta. Aby z niego korzystać, należy wyrobić karty Viacard, a wraz z nimi zamówić urządzenia pokładowe Telepass. Można to zrealizować np. za pośrednictwem DKV Euro Service.

Partnerzy DKV mogą uzyskać wysokie rabaty poprzez rejestrację w programie Consorzio DKV, powołanym w porozumieniu z państwem włoskim. Dzięki temu uzyskają upust do 26% za przejazdy autostradami oraz do 13% za przejazdy tunelami (np. Fréjus czy Mont Blanc). Najlepsze warunki proponowane są właścicielom pojazdów o klasie emisji spalin Euro 4 lub lepszej. Termin płatności faktur za pośrednictwem DKV wynosi 21-dni (lub 25 dla członków Consorzio DKV)

Aktualną wysokość stawek za opłaty drogowe we Włoszech można sprawdzić www.dkv-euroservice.pl, po zalogowaniu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

80.53.80.*, 19 marca 2013, 7:45 0 0

Autor mógłby się trochę wiecej postarać i podać chociaż przykładowe stawki.

Odpowiedz