DSV weźmie udział w produkcji Mercedesów

18 marca 2013, 10:58

DSV jako jedna z trzech wybranych firm logistycznych, będzie zajmować się transportem elementów niezbędnych przy produkcji Mercedesów A-klasy w fabryce w Uusikaupunki.

Współpraca DSV i Valmet

DSVNa początku roku 2013 Valmet Automotive podpisało kontrakt z DSV Road Finland na kompleksową obsługę logistyczną na kierunku z Europy do Finlandii. W ramach umowy, DSV zajmie się transportem części i komponentów z linii produkcyjnej do fabryki docelowej.

Valmet Automotive to firma wytwarzająca zarówno samochody (Finlandia), jak i komponenty do samochodów (Niemcy i Polska). Pod koniec 2012 roku Valmet Automotive zawarło 3-letni kontrakt na produkcję ponad 100 000 Mercedesów A klasy w fabryce w Uusikaupunki, Finladnia. DSV natomiast, jako jedna z trzech wybranych firm logistycznych, będzie zajmować się transportem elementów niezbędnych przy produkcji.

Valmet Automotive to kolejna firma działająca w sektorze motoryzacyjnym w portfolio firmy. DSV od 2008r. współpracuje z koncernem Volvo, a od blisko roku realizuje kontrakt na obsługę magazynu oraz dystrybucji części serwisowych dla połączonych sił Renault – Nissan w Skandynawii. Z początkiem 2013r. współpraca ta została rozszerzona także o rynek rosyjski.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!