Trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w Polsce

15 września 2023, 12:01

Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży. Zmiany w nazewnictwie produktów Mobil Delvac mają pomóc w dopasowaniu produktu smarnego do potrzeb poszczególnych grup klientów – właścicieli flot pojazdów ciężarowych, maszyn rolniczych oraz innych pojazdów do zastosowań komercyjnych.

Oleje Mobil Delvac

Wraz z nowym nazewnictwem produktów pojawiły się nowe etykiety olejów Mobil Delvac. Ogłoszone zmiany nie mają wpływu na cennik olejów Mobil Delvac Ultra, Modern i Legend.

– Od prawie 100 lat Mobil Delvac odpowiada na potrzeby właścicieli pojazdów użytkowych. Dlatego cieszymy się, że możemy zaproponować naszym klientom odświeżone portfolio marki Mobil Delvac. Niezależnie od tego, czy firma posiada starsze pojazdy, czy najnowszy sprzęt, Mobil Delvac Ultra, Modern i Legend ułatwiają wybór właściwego produktu – mówi Conor Wilkinson, Europe, Africa & Middle East Commercial Brand Manager, ExxonMobil.

Wprowadzając nową architekturę marki Mobil Delvac, ExxonMobil połączył nowe kategorie olejów silnikowych Ultra, Modern i Legend z potrzebami właścicieli różnych grup pojazdów:

  • Oleje Mobil Delvac Ultra są przeznaczone do silników najnowszej generacji, wymagających najwyższej ochrony i maksymalnej wydajności. Do głównych zalet olejów silnikowych Mobil Delvac Ultra mają należeć długie okresy między wymianami oleju, doskonała ochrona przed utlenianiem i korozją, długookresowa kontrola gromadzenia się osadów i zużycia oraz doskonałe właściwości w niskich temperaturach. Przykładem oleju z nowej kategorii jest Mobil Delvac Ultra 5W-30 Ultimate Protection V2, który stopniowo zastąpi Mobil Delvac 1 LE 5W-30.
  • Mobil Delvac Modern to oleje opracowane z myślą o pojazdach wprowadzonych do eksploatacji w ciągu minionej dekady, wymagających zaawansowanej ochrony silnika i jego osprzętu. Oleje z kategorii Mobil Delvac Modern mają cechować się m.in. wysoką stabilnością termiczna i oksydacyjną, skuteczną ochroną przed zużyciem i kontrolą lepkości oraz zaawansowanymi właściwościami myjącymi i dyspersyjnymi. Po wprowadzeniu zmian olej Mobil Delvac MX ESP 15W-40 zostanie zastąpiony przez Mobil Delvac Modern 15W-40 Full Protection, a Mobil Delvac XHP ESP 10W-40 przez Mobil Delvac Modern 10W-40 Advanced Protection.
  • Mobil Delvac Legend to z kolei kategoria olejów dedykowanych starszym silnikom. Skierowana jest do właścicieli kilkunastoletnich i starszych pojazdów, oczekujących wysokiej ochrony przez produkt smarny od renomowanej marki. Oleje silnikowe Mobil Delvac Legend to produkty mające cechować się zaawansowaną formulacją, dobrymi parametrami lepkości i wysoką odpornością na korozję i utlenianie. Przykładem zmiany jest wprowadzenie nazwy Mobil Delvac Legend 1330 dla dotychczasowego oleju Mobil Delvac 1330.

– Najnowsze zmiany w architekturze marki są dowodem naszego ciągłego inwestowania w rozwój produktów i traktowania olejów silnikowych Mobil Delvac jako wartości dodanej dla firm, których priorytetem jest utrzymanie biznesu w ruchu – podkreśla Nicole Brombin, Europe and Turkey Field Marketing Manager, ExxonMobil.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!