Fuso Canter świętuje 50. urodziny

29 kwietnia 2013, 12:48

Od chwili premiery w marcu 1963 roku na całym świecie sprzedano ponad 3,7 mln egzemplarzy ciężarówki Fuso Canter. 50 lat i osiem generacji później przebojowy model świętuje okrągłe urodziny z ponad 3,7 mln egzemplarzami sprzedanymi od chwili premiery. Fuso Canter na rynek europejski produkowany jest w Portugalii od 1980 roku.

Pierwsza generacja modelu – Canter T720 z przednim napędem i 2-tonową ładownością – pojawiła się na japońskim rynku w marcu 1963 roku. Od tej pory minęło już ponad pół wieku. Obecnie oferowany Canter ósmej generacji odzwierciedla ciągły rozwój technologiczny modelu. Fuso Canter Eco Hybrid łączy maksymalną wydajność ekonomiczną z przyjaznością środowisku dzięki innowacyjnej technologii hybrydowej i dwusprzęgłowej przekładni DUONIC. Poza rynkami europejskimi model ten będzie sukcesywnie wprowadzany do sprzedaży w innych częściach świata. Od lutego 2013 roku jest dostępny w Australii, na jednym z najważniejszych dla Fuso rynków.

– „Jesteśmy dumni z sukcesów, które Fuso Canter odnosi od ponad pięciu dekad” – podkreślił dr Albert Kirchmann, prezes i dyrektor zarządzający MFTBC – „50 lat historii to dowód zaufania oraz satysfakcji, którymi nasi klienci darzą Fuso Canter, model znany z niewielkiego zużycia paliwa i optymalnych kosztów utrzymania. Jednym z kluczowych elementów strategii wzrostu 'FUSO 2015' jest bycie numerem 1 wśród nabywców, zwłaszcza na rodzimym rynku japońskim. Właśnie dlatego naszym głównym zadaniem jest zaoferowanie partnerom biznesowym jak najlepiej dopasowanych produktów, rozwiąząń i usług” – dodaje dr Kirchmann.

Niedawno Fuso Canter Eco Hybrid zdobył nagrodę "Best Energy Efficient Product Award" (najbardziej wydajny energetycznie produkt) podczas wystawy "SEAI Energy Show 2013" (Sustainable Energy Authority of Ireland) w Dublinie. Hybrydowa ciężarówka została także uhonorowana prestiżowym tytułem "Irish Green Commercial of the Year 2013" (zielony samochód użytkowy w Irlandii 2013 roku).

W Japonii Fuso Canter Eco Hybrid na stałe zapisał się w historii motoryzacji dzięki nagrodzie japońskiego samochodu roku ("RJC Car of the Year Award"), przyznanej po raz pierwszy producentowi samochodów użytkowych. Wręczono ją pod koniec 2012 r. podczas konferencji branży motoryzacyjnej "Automotive Researcher's and Journalist's Conference" (RJC).
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!