Autosan na targach SilesiaKOMUNIKACJA

30 kwietnia 2013, 14:28

W Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyła się piąta, jubileuszowa edycja Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA. Swoje stoisko podczas imprezy wystawiła firma Autosan.

Dwa autobusy na stoisku Autosana

Autosan EUROLIDER 9 eco i SANCITY 10LFAutosan zaprezentował dwa autobusy: niskopodłogowego, 10-metrowego SANCITY 10LF przeznaczonego do komunikacji miejskiej oraz najnowszy produkt firmy,  EUROLIDER 9 eco, który może być wykorzystywany w komunikacji lokalnej i międzymiastowej, ale także do przewozów dalekobieżnych. Autobus ten w Sosnowcu prezentowany był już pod nową nazwą handlową EUROLIDER 9 eco, która zastąpiła tymczasową z początku roku LIDER 9 eco2.

Autobus miejski SANCITY 10LF otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie, przeprowadzonym w trakcie trwania targów, na produkt najbardziej przyjazny osobom z niepełnosprawnością w komunikacji miejskiej. Wyróżniono go w kategorii ,,Pojazdy". 

Według Organizatorów targi, które odbyły się w dniach 23 – 24 kwietnia 2013 r. zgromadziły łącznie 1500 uczestników z przedsiębiorstw komunikacji miejskiej, międzymiastowej, tramwajowej i trolejbusowej. Jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących była Konferencja Transportu Publicznego organizowana przez KZK GOP oraz PIGTSiS pt. „Aktualne wyzwania publicznego transportu zbiorowego”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!