Rzeszów nie odbiera autobusów Autosan…

13 maja 2013, 10:17

Firma Autosan wyraziła dezapropatę związaną z działaniami Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. 12 sztuk autobusów przygotowano do odbioru jeszcze przed terminem. Okazało się jednak, że producent nie może dostarczyć ich wcześniej.

Nowy kłopot Autosana

Autosany dla RzeszowaPomarańczowo-srebrne SANCITY 10LF są wynikiem realizacji kontraktu zawartego z Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie na dostawę 20 sztuk autobusów przeznaczonych do komunikacji miejskiej. Pierwsze 8 sztuk już przewozi pasażerów po ulicach stolicy Podkarpacia, reszta też jest gotowa do podjęcia pracy.

Autosan zapewnia, że wcześniejsze przygotowanie 12 autobusów jest odpowiedzią na prośby zgłaszane przez Rzeszów. W oficjalnym oświadczeniu na stronie firmy czytamy:

,,Wydawało się, iż obydwu Stronom zależy, aby rzeszowianie jak najszybciej mogli korzystać z komfortowych, ekologicznych, wyposażonych we wszelkie udogodnienia pojazdów. Autobusy posiadają np. klimatyzowane wnętrza, co nie jest bez znaczenia przy rozpoczynających się obecnie upałach. Tym trudniej nam zrozumieć, dlaczego Autosan nie może ich dostarczyć wcześniej. Stan taki dodatkowo spowodował komplikacje finansowe dla naszej fabryki. Zamrożone środki blokują naszą płynność finansową, a to z kolei prowadzi do powstawania trudności w bieżącym, normalnym funkcjonowaniu firmy. Wyprodukowanie 12 sztuk autobusów wymaga naprawdę sporych nakładów od każdego producenta"

W roku 2012 Autosan miał kłopoty z terminowością dostaw swoich autobusów. Tym razem sytuacja jest odwrotna.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

213.77.6.*, 14 maja 2013, 12:29 0 0

NIc nie wynika konkretnego z tego artykułu. Poleam redaktorowi poprawkę. Pozdrawiam

Odpowiedz