Brembo wprowadza ekologiczny zestaw hamulcowy dla lekkich pojazdów dostawczych

12 października 2023, 15:54

Firma Brembo poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego zestawu Brembo Beyond Greenance Kit, który ma być przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem hamulcowym. Produkt został zaprojektowany specjalnie pod kątem użytku w lekkich pojazdach dostawczych. Nazwa nowego zestawu należącego do serii Beyond – Greenance – powstała z połączenia słów „Green” – zielony oraz „Performance” – wydajność. Co dokładnie ma oznaczać ta zbitka wyrazowa?

źródło: bremboparts.com

Greenance Kit to rozwiązanie, które ma uwzględniać wymagania dotyczące niskiego wpływu na środowisko. Brembo zaznacza, że rozwiązanie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów dotyczącym wydajności, jak i wynikającym z rosnącej świadomości ekologicznej odbiorców. W efekcie produkt ma przyczynić się do zrównoważonego i bardziej ekologiczny świata, bez uszczerbku dla skuteczności hamowania, jakiej oczekuje się od hamulców Brembo.

Producent przekazał, że użytkowanie Grennace Kit ma przełożyć się na niższą emisję cząstek stałych podczas hamowania: -83% PM10 i -80% PM2.5. Rozwiązanie ma zapewniać do trzech razu dłuższy okres użytkowania w stosunku do standardowych rozwiązań, a także redukcję całkowitego kosztu posiadania pojazdu o nawet 15%. Greenance Kit obejmuje gamę nowych, innowacyjnych tarcz aluminiowych i nowo zaprojektowane klocki hamulcowe, które mają wzbogacić ofertę Brembo na rynek części zamiennych.

Zestawy te przeszły już badania homologacyjne ECE-R90, miały przejść również referencyjne badania drogowe, przeprowadzane przez techników Brembo, zgodnie z najbardziej rygorystycznymi wymaganiami firmy.

Oficjalnie zaprezentowany w zeszłym roku na targach Automechanika zestaw Greenance Kit firmy Brembo jest już dostępny dla najpopularniejszych europejskich modeli lekkich samochodów dostawczych, takich jak Citroën Jumper, Fiat Ducato i Talento, Ford Transit, Iveco Daily, Mercedes Vito i Sprinter, Nissan NV 300 i 400, Opel Movano i Vivaro, Peugeot Expert, Renault Master i Traffic, a także jako VW Crafter i Transporter.

Wprowadzony na rynek produkt jest już uwzględniany na Bremboparts i TecDoc. Będzie on również prezentowany na wystawach Automechanika Dubai, Las Vegas AAPEX i Automechanika Shanghai.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!