Przygotowania Goodyeara do sezonu wyścigów ciężarówek 2013

16 maja 2013, 11:17

Goodyear po raz dziewiąty przygotowuje się do Europejskich Mistrzostw Wyścigów Pojazdów Ciężarowych. Producent dostarczy opony wyścigowe wszystkim startującym w tych mistrzostwach.

FIA Truck Racing 2013

 FIA Truck Racing 2013Dziesięciorundowe mistrzostwa rozpoczną się 18 maja 2013 r. we włoskim Misano. Goodyear dostarczy specjalnie do tego celu przygotowane opony Goodyear Truck Racing wszystkim zespołom startującym w tym sezonie. Wyścigowe opony Goodyeara, zaprojektowane pod kątem Europejskich Mistrzostw Wyścigów Pojazdów Ciężarowych, to jedyny rodzaj opon dopuszczonych przez organizację zarządzającą tym sportem – Międzynarodową Federację Samochodową FI. Opony i związana z nimi obsługa techniczna będą dostępne dla wszystkich uczestników wyścigów.

Widzowie mogą liczyć na równie ekscytujący sezon, co w roku ubiegłym, w którym późniejszy Mistrz Europejskich Wyścigów Pojazdów Ciężarowych 2012 i mistrz z 2011 roku Jochen Hahn na ostatnich metrach odniósł zwycięstwo nad byłym mistrzem Antonio Albacete. Obaj zawodnicy ścigali się ciężarówkami MAN na oponach Goodyear.

Program na 2013 rok obejmuje dziesięć wyścigów, a wszystkie opony w tej serii będą dostarczane i obsługiwane przez promotora europejskich wyścigów pojazdów ciężarowych, organizację TRO (Truck Racing Organisation). Na każdym torze organizator zapewni specjalny zespół i mobilny warsztat, w którym wszyscy startujący będą montować opony i otrzymywać wszechstronną pomoc techniczną.

Więcej o wyścigach FIA Truck Racing 2013

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!