Renault Trucks podczas Mistrzostw Truck Racing

23 maja 2013, 11:29

Drużyna Renault Trucks MKR Technology pracuje na pełnych obrotach, aby obronić zdobyty w zeszłym roku tytuł Mistrza Europy FIA Truck Racing 2013. Największe nadzieje pokłada się w dwóch kierowcach: Adamie Lacko i Markusie Bösiger, którzy w tym sezonie wystartują w 10 wyścigach.

Nowy sezon Truck Racing

TRenault Trucks FIA Truck Racing 2013egoroczny sezon będzie ósmym w karierze drużyny Renault Trucks. Ekipa MKR – Technology już dwukrotnie wywalczyła tytuł Mistrza Europy. Francuski producent liczy na to, że jego drużyna powtórzy sukces z 2010 i 2012 roku. Aby sprostać temu wyzwaniu, w barwach Renault Trucks rywalizować będą dwie ciężarówki, jedna prowadzona przez Czecha Adama Lacko, druga przez Szwajcara Markusa Bösiger.

Ekipa MKR-Technology od wielu miesięcy przygotowywała swoje pojazdy do startu. Inżynierowie i mechanicy skupili się przede wszystkim na udoskonaleniu silników i zawieszenia. Gerard Peraz, Dyrektor Techniczny Renault Trucks Racing, powiedział:

– ,,Ulepszyliśmy nasz sportowy silnik DXi5 13. Dużo czasu pochłonęły także prace nad wałkiem rozrządu, wtryskiem i sterowaniem elektronicznym, co z pewnością przełoży się na wysokie osiągi, zwłaszcza na doskonałe przyspieszania od niskich prędkości obrotowych. Zmniejszyliśmy także tarcie silnika poprzez zastosowanie tych samych rozwiązań, co w silnikach Euro VI, które montowane są w nowej gamie pojazdów Renault Trucks”.

Poprawiono także przednie i tylne sprężyny i amortyzatory, oraz przednią oś.

Więcej o wyścigach FIA Truck Racing 2013

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!