Firestone inwestuje w fabrykę w Wolsztynie

6 czerwca 2013, 9:25

Firestone Industrial Products Co. L.L.C. zainwestuje 2,7 miliona dolarów w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Wolsztynie. Inwestycja rozpoczęła się na początku maja 2013 r.

Polska fabryka Firestone w rozbudowie

Fabryka w Wolsztynie jest jednym z sześciu zakładów koncernu, produkujących sprężyny powietrzne na globalny rynek. Inwestycja ma zwiększyć teren fabryki o około 40 tys. metrów kwadratowych i zapewnić większą pojemność magazynów.

Piotr Bogaczyński, Dyrektor Zarządzający Firestone Industrial Products Europe, powiedział że ekspansja pozwoli firmie jeszcze szybciej odpowiadać na potrzeby klientów. Ze względów geograficznych, dużą zaletą wolsztyńskiej fabryki jest jej położenie w niedużej odległości od centrum technicznego firmy w Holandii.

– ,,Większa powierzchnia magazynowa pozwoli nam przechowywać na miejscu większy zapas towarów, dzięki czemu szybciej będziemy mogli je wysyłać do naszych klientów. Dzięki krótszym terminom dostaw będziemy mogli lepiej wspierać zarówno obecnych, jak i nowych klientów. – powiedział kierownik wolsztyńskiego zakładu, Paweł Gajda.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

79.190.63.*, 7 czerwca 2013, 16:21 0 0

"dużą zaletą wolsztyńskiej fabryki jest jej położenie w niedużej odległości od centrum technicznego firmy w Holandii"
tekst roku

Odpowiedz