Rohlig SUUS Logistics rozszerza swoją działalność

7 grudnia 2023, 15:01

Rohlig SUUS Logistics, operator logistyczny w Europie Środkowo-Wschodniej, otworzył swój pierwszy magazyn na Słowacji. Nowa inwestycja, zlokalizowana w Bratysławie, to wielozadaniowe centrum logistyczne, które obejmuje zarówno magazyn, jak i terminal przeładunkowy.

Nowy magazyn, to obiekt o powierzchni 2300 mkw., który może pomieścić do 1500 europalet na regałach. Ponadto, w słowackim oddziale SUUS oferuje szereg usług dodanych (np. kompletację zamówień czy co-packing). W planach jest także rozwój usług celnych. Co więcej, lokalizacja magazynu ma znaczenie dla usług transportowych świadczonych przez polskiego operatora. Obiekt znajduje się w pobliżu autostrady D1, która łączy Słowację, Czechy, Polskę, Węgry oraz Austrię. Oprócz usług magazynowych, SUUS kładzie duży nacisk na rozwój w regionie drobnicowego transportu drogowego, a także frachtu lotniczego i morskiego.

Wielu inwestorów postrzega Europę Środowo-Wschodnią jako jeden obszar biznesowy. W związku z tym, SUUS dynamicznie rozwija swoje usługi w regionie CEE – obecnie na Słowacji – ale chcemy kontynuować te działania także w naszych innych oddziałach. Budowa rozległej sieci połączeń i magazynów to jeden z elementów, który przybliża nas do strategicznego celu biznesowego, który zakłada, że Rohlig SUUS Logistics jest kluczowym graczem w obszarze usług logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Artur Malarski, członek zarządu Rohlig SUUS Logistics odpowiedzialny za rozwój firmy regionie CEE.

– Słowacka gospodarka opiera się na eksporcie towarów m.in. z sektorów motoryzacyjnego i elektrycznego, a firmy te do rozwoju,  potrzebują kompleksowych usług logistycznych. Właśnie dlatego otworzyliśmy nasz magazyn, aby dostarczyć niezbędne wsparcie klientom – wyjaśnia Michal Sisolak, Dyrektor Oddziału Rohlig SUUS Logistics na Słowacji

Połączenie magazynu logistycznego i terminala przeładunkowego znacznie przyspiesza procesy logistyczne, w tym obsługę przesyłek morskich, drogowych lub lotniczych oraz ich dalszą dystrybucję na terenie Słowacji czy krajów Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej – dodaje.

Nowa inwestycja SUUSa to kolejny istotny krok w międzynarodowej ekspansji firmy.  W ubiegłym roku polski operator otworzył swój pierwszy zagraniczny magazyn w Czechach, zaś w tym roku uruchomił kolejny, co przyczyniło się do zwiększenia możliwości operacyjnych firmy. Co więcej, w czerwcu SUUS dokonał akwizycji czeskiej firmy Joppa Logistics, specjalizującej się w usługach magazynowych i drobnicowym transporcie drogowym. Oprócz Czech i Słowacji, Rohlig SUUS Logistics ma także oddziały na Węgrzech,  Rumunii, Słowenii, a także w Kazachstanie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!