Myjnie WashTec do pojazdów każdego typu

15 września 2014, 22:14

WashTec oferuje myjnie samoobsługowe jedno- i wielostanowiskowe, automatyczne myjnie portalowe oraz myjnie tunelowe. Jest także producentem chemii stosowanej w myjniach. Myjnie WashTec są wyposażeniem polskich warsztatów samochodowych i ASO takich marek jak: Audi, BMW, DAF, KIA, MAN, Mercedes, Opel, Renault, Toyota, VW. Obecne są także na stacjach benzynowych wszystkich działających w Polsce koncernów paliwowych.

WashTec Polska jest spółką córką największego na świecie producenta myjni samochodowych, firmy WashTec Cleaning Technology (Augsburg/Niemcy). Program produkcyjny firmy obejmuje myjnie samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów.

MaxiWash Vario – najlepsza myjnia ciężarowa

Automatyczna myjnia portalowa dla samochodów ciężarowych i autobusów, wyposażona w szczotki boczne i opcjonalnie szczotkę dachową. Portal przesuwa się po szynach, wzdłuż pojazdów, oferując szeroką gamę programów mycia różnych pojazdów, całych zestawów, samych przyczep, czy ciągników siodłowych. Dużym atutem myjni MaxiWash Vario są bogate możliwości wyposażenia m.in. w programy mycia wysokim ciśnieniem: bocznym, ale także konturowym, gdzie myjnia za pomocą sterowania mikroprocesorowego i systemów fotokomórek, precyzyjnie odwzorowuje kształt mytego pojazdu, docierająca w każde miejsce. Myjnie można wyposażyć w oczyszczalnie, charakteryzujące się wysoką sprawnością, dzięki którym odzyskuje się do 85% wody i w znaczący sposób redukuje koszty eksploatacji, nie wspominając o ochronie środowiska.

Oto niektóre cechy:

  • Najlepsza i najszybsza myjnia ciężarowa w swojej klasie
  • Mycie pojazdu o długości 18 metrów w niespełna 7 minut (program 2 x mycie)
  • Doskonałe efekty mycia, elektroniczna kontrola docisku szczotek
  • Trwała konstrukcja, wytrzymałe i odporne komponenty
  • Łatwa, nie wymagająca dużych nakładów obsługa

Myjnia MaxiWash Vario jest dedykowana samochodom ciężarowym i autobusom o maksymalnych gabarytach: wysokość 4,95 [m], szerokość 2,90 [m] i dowolnej długości (ograniczeniem jest długość hali myjni). Atrybuty myjni MaxiWash Vario to bogate możliwości wyposażenie, niezawodność i szybkość – jest to najszybsza myjnia w swojej klasie, pojazdy o długości 18 [m] myje w 7 [min] (program 2 x mycie). W praktyce przyspieszenie procesu mycia, to mniejsze zużycie prądu, wody, środków chemicznych, a więc realne obniżenie kosztów eksploatacji. Myjnia wykonana jest z ekstremalnie wytrzymałych komponentów. Elementy stalowe poddane są procesowi cynkowania ogniowego, dzięki czemu uzyskują wieloletnią ochronę przed korozją, wysoką odporność mechaniczną i estetyczny wygląd. Część komponentów jest bezobsługowa jak np. łożyska napędów obrotu i dosuwu szczotek, które nie wymagają smarowania.

Z myślą o samochodach użytkowych jak np. wywrotki lub cysterny myjnia MaxiWash Vario może zostać wyposażona w konturowe mycie wysokociśnieniowe, które dociera w niedostępne miejsca. Dysze wysokociśnieniowe zlokalizowane są w belce poprzecznej portalu. System fotokomórek sprawia, że belka odwzorowuje kształty pojazdu.

Wyposażenie

Liczne i indywidualne możliwości wyposażenia myjni jak np. falowniki, łuk mycia chemicznego, mycie podwozia czy programy specjalne, sprawiają, że każdy użytkownik może dostosować wyposażenie do swoich potrzeb i wymagań swoich klientów.

System mycia podwozia usuwa zabrudzenia w trudno dostępnych miejscach, system aktywowany jest automatycznie podczas przejazdu samochodów. Dostępne w dwóch wersjach 15 [bar] i 50 [bar].

 

 

Mycie wysokociśnieniowe jest szczególnie przydatne w przypadku silnie zabrudzonych powierzchni, wymagających mycia wstępnego. System dysz natryskowych może zostać zintegrowany w przejezdnym portalu lub stacjonarnie na wjeździe do myjni.

Mycie nadwozia do wysokości 1,80 [m]
Mycie dookoła do wysokości 4,20 [m]

Inna odmiana mycia wysokociśnieniowego to 6 wirników z dyszami pełno strumieniowymi, zamontowanymi w pozycji pionowej jeden nad drugim, po lewej i prawej stronie portalu. Dedykowane do mycia cystern, wywrotek i innych niestandardowych pojazdów.

 

Pojazdy bardziej zabrudzone można poddać procesowi mycia wstępnego, w celu zmiękczenia brudu i uzyskania doskonałego efektu mycia. Łuk może być zintegrowany w ramie portalu lub zainstalowany jako wolnostojący element na wjeździe do myjni, jest aktywowany automatycznie poprzez system fotokomórek.

 

Sterowanie mikroprocesorowe, systemy fotokomórek, specjalnie profilowane szczotki myjące, napędy sterowane falownikami, elektroniczne sterowanie siłą docisku szczotek sprawiają, że myjnia MaxiWash Vario precyzyjnie odwzorowuje kształt mytego pojazdu, docierając w każde miejsce, omijając takie przeszkody jak wysunięte na długich wspornikach lusterka, czy spojlery i owiewki nadające aerodynamiczny kształt pojazdów.

Oczyszczalnie

W celu dodatkowego obniżenia kosztów eksploatacji warto wyposażyć myjnie w oczyszczalnię. Oczyszczalnia umożliwia odzyskanie do 85% wody, co przy zużyciu około 1 [m3] na umycie pojazdu o długości 18 [m] stanowi znaczący składnik kosztów eksploatacji. Ponadto inwestycja bardzo szybko się zamortyzuje. Urządzenie nie wymaga dużych nakładów eksploatacyjnych, jest proste w budowie, niezawodne i łatwe w eksploatacji.

Chemia

Firma WashTec jest specjalistą w zakresie technologii mycia pojazdów samochodowych. Swoim klientom oferuje kompletne rozwiązania z jednej ręki, tzn. dobiera właściwe dla danego procesu urządzenie oraz technologię mycia, w tym środki chemiczne. Doradza klientom w oparciu o ponad 50-cio letnie doświadczenie:

– „Dzisiejszą pozycję rynkową zawdzięczamy naszym klientom. Wsłuchujemy się w ich potrzeby, rozwiązujemy ich problemy i udoskonalamy nasze produkty. To swoista symbioza, która przynosi korzyści każdej ze stron. Jako producent myjni i chemii mamy możliwość ciągłego kontrolowania jakości naszych produktów. Nasza chemia usuwa brud, pielęgnuje pojazdy i jest bezpieczna dla środowiska."

 

WashTec Polska sp. z o.o.
ul. Sienna 73
00 – 833 Warszawa
www.washtec-polska.pl; biuro@washtec.de
Tel. 782 402 333

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!