Atrakcje dla “ciężarowych” podczas Sachs Race Challenge 2014

3 marca 2014, 16:52

Polskie przedstawicielstwo ZF Friedrichshafen AG zorganizowało konferencję prasową, na której przedstawiono wszystkie szczegóły dotyczące tegorocznego cyklu szkoleniowego Sachs Race Challenge 2014. W programie znajdą się między innymi atrakcje dla przedstawicieli warsztatów obsługujących pojazdy ciężarowe.

Sachs Race Challenge 2014

Akcja jest skierowana do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, które zaopatrują się w części ZF. Podstawowym warunkiem udziału w SACHS Race Challenge 2014 jest zakup przez dany warsztat, w okresie od 1 stycznia do 10 maja 2014 roku, części marek Sachs, Lemförder, ZF Parts oraz ZF Lenksysteme, o wartości minimalnej wynoszącej (w zależności od wielkości warsztatu): w przypadku warsztatów osobowych od 2 do 6 tysięcy złotych, a warsztatów ciężarowych – od 4 do 12 tysięcy złotych. Zaproszenia do udziału w SACHS Race Challenge 2014 otrzyma 1 200 pracowników warsztatów, które osiągną najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach.

W ubiegłym roku klienci ZF rywalizowali w ramach Sachs Roadshow, w tym, czeka na nich Sachs Race Challenge.

– „Podstawową różnicą jest miejsce wydarzeń oraz charakter atrakcji czekających na uczestników. W 2013 roku Sachs Roadshow odbył się w czterech lokalizacjach w Polsce na lotniskach, zamkniętych obiektach asfaltowych oraz profesjonalnych torach wyścigowych. Tegoroczna edycja, co odzwierciedla jej nazwa, nastawiona jest na większą samodzielność uczestników oraz emocje związane z rywalizacją na obiektach rallycrossowych w Słomczynie, Debrznie i Wrocławiu. Odbędzie się 12 jednodniowych szkoleń połączonych z atrakcjami dla uczestników." – powiedział nam Peter Rothenhöfer – Dyrektor Przedstawicielstwa ZF Friedrichshafen AG na Polskę.

Do ubiegłorocznego Sachs Roadshow zaproszono ponad 2300 osób, a więc prawie dwa razy więcej niż,według planu, ma wziąć udział w Sachs Race Challenge. Decyzja nie jest jednak podyktowana oszczędnościami. Przeciwnie, tegoroczna impreza ma mieć o wiele bardziej elitarny charakter. Będzie też bogatsza w atrakcje. Jedną z nich będzie możliwość uczestniczenia w pokazie jazdy sportowej ciężarówką. Ten punkt włączono do programu ze względu na dużą ilość warsztatów obsługujących ciężarówki, które biorą udział w promocji. Właśnie ich przedstawiciele otrzymają zaproszenia na dni szkoleniowe z udziałem kierowcy rajdowego – Grzegorza Barana. Kilkukrotny uczestnik Rajdu Dakar usiądzie za kierownicą przystosowanego do motosportu ciągnika MAN. Kierowca wdroży także uczestników szkoleń w szczegóły rozwiązań technicznych, wykorzystanych w jego samochodzie. 

Podczas Sachs Race Challenge 2014 odbędą się szkolenia techniczne z zakresu układów zawieszenia i kierowniczych oraz systemów hybrydowych. Nie zabraknie też jazd porównawczych, podczas których uczestnicy sprawdzą jak zachowuje się pojazd z uszkodzonymi amortyzatorami przednimi. Podczas szkoleń sprzedażowych podjęty zostanie z kolei temat reklamacji. Dni szkoleniowe będą kończyły się bankietem. Jest to kolejny punkt programu, wprowadzony przez organizatorów na wniosek ubiegłorocznych uczestników imprezy. Kolejną ciekawostką dla laureatów promocji ZF będzie prezentacja produktów marki ZF Race, specjalizującej się w produkcji części dla motosportu. Marka ma w ofercie części przeznaczone do jazdy wyczynowej, ale także takie, które można montować w "cywilnych" samochodach. Oferta ZF Race zostanie przedstawiona na przykładzie pojazdów rajdowych, przygotowanych na tę okoliczność.

Więcej o Sachs Race Challenge 2014 w wywiadzie z Peterem Rothenhöferem na stronie MotoFocus.pl

Udział w akcji można zgłosić na stronie internetowej www.zf.com/pl lub u dystrybutorów uczestniczących w akcji: Inter Cars, Inter Team, Moto-Profil, Auto Partner oraz Gordon.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!