Specjalna nagroda Ministerstwa dla Inter Cars

23 czerwca 2014, 12:21

Inter Cars otrzymał specjalną nagrodę Ministerstwa Skarbu Państwa za najlepszą komunikację z inwestorami indywidualnymi, prowadzoną za pośrednictwem dedykowanego serwisu internetowego.

Inter Cars: najlepsza komunikacja

– „Są nagrody, które cieszą. Są też takie, które budują prestiż przedsiębiorstwa lub pozytywnie kształtują jego wizerunek. Jednak wyróżnienie MSP łączy wszystkie te wartości i dodaje do nich kolejną – wiarygodność. Dlatego ministerialna nagroda to dla nas ogromny zaszczyt i wspaniałe potwierdzenie efektywności biznesowej spółki na każdym polu jej działania." – powiedział Piotr Zamora – Dyrektor Finansowy i szef Relacji Inwestorskich Grupy.

Celem konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, jest promocja nowych trendów komunikacji korporacyjnej online. Strony wszystkich spółek notowanych na GPW w Warszawie oceniane były pod kątem kilkudziesięciu kryteriów i analizowane przez 30 jurorów. Ocenie poddano m.in. przejrzystość komunikatów, zawartość informacyjną, innowacyjność komunikacji, a także intuicyjność, ergonomię i poprawność zastosowanych technologii. Nie bez znaczenia pozostawała estetyka strony oraz opinie na jej temat, udzielane przez inwestorów indywidualnych.

– „To dla nas wyjątkowe wyróżnienie. Świadczy bowiem o tym, że docenione zostały te spośród naszych działań, które budują przejrzystość komunikacji, otwartość i szacunek dla naszych inwestorów. A na nich opieramy codzienną pracę spółki. Na ich fundamencie zbudowaliśmy także pozycję rynkowego lidera branży motoryzacyjnej." – stwierdził Krzysztof Soszyński, wiceprezes zarządu spółki, podczas VI Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG i ceremonii wręczenia nagród laureatom Konkursu Złota Strona Emitenta VII.

Krzysztof Soszyński i Piotr Zamora odbierając wyróżnienie powiedzieli:

– „Strona relacji inwestorskich rozwija się nieustannie. Tak samo jak nieprzerwanie rozwija się nasza spółka. Tym większą satysfakcję sprawia nam fakt, iż jesteśmy za to doceniani tak przez klientów, jak otoczenie biznesowe i niezależnych analityków przyglądających się prowadzonym przez nas inicjatywom."

Patronat nad VII edycją konkursu ZSE objęło Ministerstwo Skarbu Państwa w ramach programu Akcjonariat Obywatelski.

Laureaci konkursu

Zostając laureatem Specjalnej Nagrody Ministra Skarbu Państwa, Inter Cars dołączył do nielicznego grona firm uhonorowanych tym tytułem. Laureatami tegorocznej edycji Konkursu Złota Strona Emitenta zostały firmy: Grupa Azoty (spółki należące do indeksów WIG20 i mWIG40), Pelion SA (spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80), K2 INTERNET SA (spółki giełdowe notowane na GPW, nie należące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80), LUG SA (spółki giełdowe notowane na rynku alternatywnym NewConnect), Serinus Energy INC (spółki zagraniczne notowane na GPW, w tym na rynku NewConnect). Spółka PEKAO SA została laureatem Nagrody Specjalnej GPW Media w zakresie prowadzenia RI przy wykorzystaniu nowoczesnych metod komunikacji internetowej.

W imieniu ministra skarbu, nagrodę wręczyła radca ministra, Anna Arcimowicz-Kołacze.

– „Może zabrzmi to paradoksalnie, ale cieszę się, że wyłonienie laureata Nagrody Specjalnej Ministra Skarbu Państwa nie należało do łatwych decyzji.  Świadczy to o bardzo wysokim poziomie prowadzenia przez spółki relacji z inwestorami.  Mamy nadzieję, że dzięki tej nagrodzie spółka Inter Cars SA będzie dalej rozwijać swoje działania IR, a pozostałych emitentów zachęcimy do dalszej pracy nad zwiększeniem aktywności w relacjach ze swoimi inwestorami  – zarówno instytucjonalnymi jak i indywidualnymi." – komentuje Anna Arcimowicz-Kołeczek, radca ministra z Ministerstwa Skarbu Państwa.

– „Wszystkim spółkom, które zostały nagrodzone w ramach konkursu Złota Strona Emitenta należą się gorące gratulacje. Co roku w ramach konkursu badamy wszystkie spółki giełdowe, których akcje są notowane na rynku głównym oraz alternatywnym NewConnect, co w tej edycji dało próbę 889 stron internetowych. Konkurencja była w tym roku ogromna o czym świadczy zakwalifikowanie aż 70 spółek do drugiego etapu. Laureaci konkursu to spółki, które reprezentują najwyższy poziom prowadzenia relacji inwestorskich z wykorzystaniem narzędzi internetowych." – podsumował dr Mirosław Kachniewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, które zorganizowało konkursu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!