Filtry MANN-FILTER do pojazdów użytkowych

1 września 2014, 14:33

Na targach Automechanika 2014 we Frankfurcie MANN-FILTER przedstawi obszerną ofertę filtrów do pojazdów osobowych, jak i użytkowych.

Aktualne normy emisji niebezpiecznych substancji oraz nowe technologie spalania i wtrysku stawiają wobec pojazdów użytkowych wysokie wymagania również w zakresie techniki filtracji. MANN-FILTER oferuje szeroką gamę produktów o jakości oryginalnego wyposażenia i jako międzynarodowy ekspert w dziedzinie filtracji jest ważnym partnerem właścicieli pojazdów użytkowych. Oprócz filtrów powietrza, oleju, paliwa i kabinowych ma w ofercie również filtry osuszające powietrze, centryfugi olejowe i filtry oleju przekładniowego. Matthias Weller, ekspert marki MANN-FILTER, mówi o tegorocznych targach Automechanika i trendach w dziedzinie technik filtracyjnych: „Odpowiadamy na zwiększone wymagania i dlatego tworzymy jeszcze bardziej wydajne i niezawodne produkty”.

Również w tym roku marka MANN-FILTER będzie obecna w przewodniku „Truck Competence” dla odwiedzających targi Automechanika. Na stoisku A51 w hali 3 zaprezentuje produkty do pojazdów użytkowych.

Niezawodne filtrowanie nawet najmniejszych cząsteczek zanieczyszczeń

Na budowach, leśnych drogach, czy w kopalniach – każdego dnia wiele pojazdów użytkowych porusza się w szczególnie zapylonym środowisku. Dla silników samochodowych tak zanieczyszczone powietrze może być szkodliwe. Dlatego filtry powietrza MANN-FILTER chronią silniki przed najmniejszymi cząsteczkami zanieczyszczeń dzięki nanowłóknom. Materiał filtracyjny zbudowany jest z celulozy, na którą naniesione są bardzo cienkie warstwy delikatnych włókien polimerowych. Dzięki temu powierzchnia, na której mogą odkładać się cząsteczki pyłu, jest znacznie większa. Pozwala to na prawie całkowite odfiltrowanie najdrobniejszych cząsteczek z zasysanego powietrza, nawet takich, które są do 500 razy mniejsze od średnicy włosa.

Technologia nawijania włókien – prosta i wydajna

Producenci pojazdów użytkowych stoją także przed wyzwaniami w zakresie bilansu energii, CO2 i materiałów. Oszczędności w tym zakresie można osiągnąć między innymi za pomocą technologii nawijania włókien w filtrach powietrza, która polega na zastępowaniu metalowych, plastikowych lub papierowych elementów filtra specjalną nicią z włókna poliestrowego. Dzięki temu podczas produkcji oszczędza się materiały i energię, a pozbawione części metalowych filtry powietrza mogą być całkowicie spopielane. Specjalna nić przebiega pod różnymi kątami wokół mieszka filtra i rozkłada odstępy między włóknami równomiernie na całej długości filtra.Korzyści: znacznie mniejszy opór przepływu powietrza, a więc mniejszy spadek ciśnienia. To z kolei optymalizuje wydajność filtra i przyczynia się do oszczędności paliwa.

Łatwe w obsłudze filtry oleju – szybki i prosty demontaż

MANN-FILTER oferuje nie tylko produkty o jakości oryginalnego wyposażenia, lecz także wygodne rozwiązania serwisowe. Na przykład filtr „HU 1291 z” marki MANN-FILTER do pojazdów użytkowych zawiera złącze bagnetowe. Dzięki temu podczas odkręcania cały wkład filtra w obudowie odłącza się od króćca i teraz można go wyjąć bez użycia siły.

– „W filtrach oleju MANN-FILTER stosujemy rozwiązania, które umożliwiają ich szybką wymianę. Dla warsztatów oznacza to prosty, czysty i dużo szybszy demontaż, niż w przypadku innych standardowych produktów. Dodatkową zaletą jest też to, że do produkcji wkładów filtrów oleju użyto włókien celulozowych i mieszanych włókien poliestrowych, które są szczególnie trwałe. Firma MANN+HUMMEL ma patenty na ten wkład w wielu krajach." – mówi Jörg Schömmel, menedżer produktu w dziale filtrów oleju MANN-FILTER.

Ochrona kierowcy i pojazdu

Coraz więcej filtrów MANN-FILTER zawiera ognio- i wodoodporną warstwę impregnacyjną. Odpowiednio zabezpieczone filtry skutecznie zmniejszają niebezpieczeństwo zapalenia się filtra powietrza w komorze silnika – nawet po przebiegu 100 000 kilometrów. Oznacza to większe bezpieczeństwo nie tylko pojazdu i ładunku, lecz także przede wszystkim kierowcy i innych uczestników ruchu.

Ponad 90 procent udziału w rynku europejskim

Oferta produktów MANN-FILTER pokrywa ponad 90% potrzeb rynku europejskiego i obejmuje filtry do niemal każdego modelu samochodu ciężarowego i autobusu. Ponadto stale wprowadzane są innowacje, nad którymi pracuje 1000 pracowników działów badawczo-rozwojowych na całym świecie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!