OptiFlow SideWings – sprawdzone opcje aerodynamiczne do przyczep

29 września 2014, 23:55

OptiFlow SideWings to aerodynamiczne rozwiązanie, pozwalające zapobiec wzrostowi kosztów zużycia paliwa.

WABCO OPTIFLOW SIDEWINGS

Montaż OptiFlowTM SideWings w przyczepie przekłada się na znaczny spadek zużycia paliwa. Opracowane przy wykorzystaniu doświadczeń z lotnictwa i sprawdzone w warunkach drogowych, opatentowane kierownice przepływu WABCO mają specjalnie dobrany profil w celu minimalizacji oporu aerodynamicznego dzięki bardziej efektywnemu kierowaniu przepływem powietrza wokół pojazdu ciężarowego i za nim. Przy prędkościach jazdy rzędu 80 km/h, OptiFlow SideWings zapewniają spadek zużycia paliwa o około 1,5 l/100 km, obniżając w ten sposób emisję dwutlenku węgla oraz zapewniając ogromną oszczędność kosztów przez cały okres eksploatacji pojazdu. OptiFlow SideWings pomagają zredukować ryzyko wypadków na drodze, zmniejszają obłok rozpylonej wody za pojazdem i zakrywają cały tył przyczepy. Trwałe panele są lżejsze i mają znacznie większą odporność na uderzenia w porównaniu z konwencjonalnymi tworzywami sztucznymi wzmacnianymi włóknem szklanym, jakie są stosowane w mniej wydajnych panelach.

Przy prędkościach jazdy rzędu 80 km/h, OptiFlow SideWings zapewniają spadek zużycia paliwa o około 1,5 l/100 km.

Oszczędność paliwa i CO2

Intensywne testy zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i podczas rzeczywistej eksploatacji potwierdziły oszczędność paliwa na poziomie 1,5 l na 100 km. Znacznie przekracza to parametry, uzyskiwane przy użyciu konwencjonalnych fartuchów do przyczep. Oszczędności są niezależne od typu przyczepy, pojemności czy tonażu. Nie zależą one także od stylu jazdy. Przy aktualnych cenach oleju napędowego zwrot z inwestycji w OptiFlow SideWings powinien nastąpić w ciągu roku lub dwóch lat od chwili ich zainstalowania. Natomiast opcja leasingu OptiFlow SideWings pozwala na natychmiastowe zaoszczędzenie znacznych środków. Mniejsze zużycie paliwa w połączeniu z redukcją emisji substancji szkodliwych przy zastosowaniu OptiFlow SideWings pozwala na osiągnięcie średniej oszczędności CO2 przez cały park pojazdów na poziomie około czterech procent. Odpowiada to wielkości około 3,8 tony CO2 na rok na każdy pojazd ciężarowy.

Niepowtarzalny wygląd

Opór aerodynamiczny pojazdów ciężarowych jest równomiernie rozłożony pomiędzy ciągnik i przyczepę. Wyprofilowane WABCO OptiFlow SideWings zapewnią bardziej aerodynamiczny kształt każdej przyczepy. Bazując na pomyśle stworzonym na wydziale konstrukcji lotniczych i kosmicznych Politechniki w Delft, OptiFlow SideWings zostały zaprojektowane w celu kierowania przepływu powietrza i redukcji oporu aerodynamicznego. Kierownica przepływu, zamontowana w dolnej części przyczepy powoduje przejęcie strumienia powietrza zza ciągnika i zamianę jego energii na siłę pchającą w kierunku jazdy. Użycie OptiFlow SideWings powoduje obniżenie oporów aerodynamicznych i tym samym zmniejszenie zużycia paliwa.

Zwiększone bezpieczeństwo ruchu drogowego

OptiFlow SideWings zastępują istniejące boczne systemy ochronne, zapewniając lepsze bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dzięki OptiFlow SideWings zmniejsza się obłok rozpylonej wody za przyczepą podczas jazdy po mokrej nawierzchni, co zapewnia lepszą widoczność innym uczestnikom ruchu, a przez zakrycie całej powierzchni bocznej przyczepy SideWings zmniejszają niebezpieczeństwo wjechania pod pojazd, co jest szczególnie niebezpieczne dla użytkowników pojazdów jednośladowych.

Łatwe w użyciu

Konstrukcja OptiFlow SideWings zapewnia łatwość ich użycia i dopasowanie do wszystkich typów przyczep. Kierownica przepływu po jednej stronie przyczepy jest odchylana, co zapewnia dostęp do mechanizmów i zbiorników. Wszystkie panele OptiFlow SideWing posiadają indywidualnie dobrane zawiasy. Rozwiązanie to zapewnia dostęp do układów chłodzenia, uchwytów palet, kół zapasowych oraz innych elementów wyposażenia, znajdujących się w podwoziu przyczepy. Indywidualne panele pozwalają na zatrzaskowe zamykanie lub otwieranie tylko jednym ruchem. Dostępne są wersje długie i krótkie.

Lekki i trwały materiał

OptiFlow SideWings wykonane są z tworzywa o nazwie polidicyklopentadien (PDCPD). Jego zaletą jest niższa masa i większa wytrzymałość na uderzenia od typowych materiałów, stosowanych do produkcji większości fartuchów do przyczep. Ponadto materiał ten jest niskoenergetyczny w produkcji, pozwalając na dodatkową redukcję emisji dwutlenku węgla, związanej ze stosowaniem OptiFlow SideWings. Panele są bardzo odporne na drgania mechaniczne oraz odkształcenia podwozia, występujące w całkowicie załadowanych pojazdach. Przetestowane w ekstremalnych warunkach panele zostały opracowane pod kątem trwałości.

Oferta OptiFlow SideWings jest dostępna dla przyczep o dowolnej długości i typie, zapewniając ten sam poziom oszczędności paliwa, niezależnie od konfiguracji.

OptiFlow dla wszystkich

Ścisła współpraca z producentami przyczep powoduje, że OptiFlow SideWings mogą być wytwarzane w sposób ekonomiczny z przeznaczeniem dla nowych pojazdów. Będące w eksploatacji przyczepy mogą zostać wyposażone w ten system w warsztacie lub u lokalnych partnerów. Modułowa konstrukcja zapewnia dostępność rozwiązań dla każdej wielkości, każdego kształtu i każdego typu przyczepy.

  • Dostępne są następujące opcje:
  • zaczepy drzwiowe
  • klapy
  • rozwiązania do osi kierowanych
  • kolory
  • długa wersja

 

Globalny zasięg działalności firmy WABCO gwarantuje obecność odpowiedniego doradcy na miejscu.

Oryginalne części

Wszystkie części WABCO wykonane są z najwyższej, jakości materiałów i przed opuszczeniem fabryki przechodzą drobiazgowe testy. Każdy produkt jest wynikiem 140 lat doświadczeń w tworzeniu innowacji i doskonałych rozwiązań konstrukcyjnych. Klient ma gwarancję, że, za jakością każdej części WABCO stoi rozbudowana sieć serwisowa.

WABCO

WABCO to wiodący globalny dostawca systemów i technologii dla bezpieczeństwa i ekonomii pojazdów użytkowych. Założona ponad 140 lat temu firma WABCO tworzy pionierskie rozwiązania elektroniczne, mechaniczne i mechatroniczne w zakresie układów hamulcowych, systemów stabilizacji toru jazdy oraz automatycznego przeniesienia napędu, które są dostarczane wiodącym producentom pojazdów ciężarowych, autobusów i przyczep. Posiadając swoja siedzibę w Brukseli w Belgii, przedsiębiorstwo WABCO osiągnęło w 2012 roku obroty na poziomie 2,5 miliarda dolarów USA. Więcej informacji można znaleźć w Internecie pod adresem: www.wabco-auto.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

194.181.62.*, 6 października 2014, 19:25 0 0

Ogólnie ciekawie, ale ciekawe też jak wygląda taka osłona po wystrzale opony, co jest dość często spotykanym zjawiskiem.

Odpowiedz