Koncepcja “Tech Truck” Delphi na targach IAA

18 września 2014, 14:57

Na Targach Pojazdów Użytkowych IAA Delphi odsłoni drugą generację swojej koncepcji Technology Truck. Pojazd koncepcyjny zaprezentuje najnowsze osiągnięcia technologiczne firmy Delphi w zakresie układu przeniesienia napędu, bezpieczeństwa, technologii informacyjno – multimedialnej i architektury systemu.

– „Delphi jest liderem w rozwoju technologii, oczekiwanych przez kierowców pojazdów użytkowych, a jednocześnie wspiera producentów w spełnianiu aktualnych i przyszłych globalnych regulacji. Najnowsze czujniki wizyjne i radarowe, systemy wtrysku paliwa i technologie informacyjno-multimedialne prezentowane na targach Truck Tech pomogą producentom CV OEM rozwijać technologie pojazdów przyjaznych dla środowiska, a jednocześnie wspomagać bezpieczeństwo kierowców i pozostawanie w kontakcie ze światem zewnętrznym." – powiedział Jeff Owens, dyrektor ds. technologii firmy Delphi.

Nowości techniczne Delphi na Targach Pojazdów Użytkowych IAA

  • Opracowanie nowego, wysokowydajnego wtrysku paliwa, dla zwiększenia wydajności i efektywności: Bazując na osiągach przełomowej technologii 2700 bar F2 common rail, firma zaprezentuje nową generację systemu wtrysku paliwa dla pojazdów użytkowych. System wyposażony w opatentowany wtrysk paliwa, pomoże producentom samochodów spełnić nadchodzące w przyszłości normy emisji spalin i sprawności.
  • Nowy Bezpośredni Wtrysk Wysokociśnieniowy (HDPI), wtrysk gazu ziemnego dla wysokowydajnych silników: Delphi zadebiutuje z drugą generacją wtrysku HDPI opracowanego we współpracy z Westport.
  • Nowa rodzina modularnych Systemów Diesel Common Rail do zastosowania w pojazdach średnich: nowa gama wysokociśnieniowych systemów, które zadebiutują na Targach Pojazdów Użytkowych IAA pomoże producentom pojazdów spełnić wymagania dotyczące sprawności i planowane wymogi legislacyjne dotyczące emisji spalin.
  • Podstawowe elementy do stworzenia bezpiecznych, zautomatyzowanych pojazdów przyszłości. Dostawca zaprezentuje najnowsze czujniki wizyjne i radarowe, oparte na unikalnych algorytmach przetwarzania obrazów i fuzji danych firmy Delphi. Wśród tych technologii znajdą się autonomiczny system hamowania awaryjnego (AEB) i układ ostrzegający o opuszczeniu pasa ruchu (LDW), które od 1 listopada 2015 r. będą obowiązkowym wyposażeniem dla wszystkich nowych pojazdów użytkowych.
  • Według badań przeprowadzonych przez ABI, ilość pojazdów wyposażonych w Ethernet wzrośnie z 1 procenta w 2014 do 40 procent w 2020 roku. Zaawansowany System Łączności Ethernet Delphi umożliwi komunikację i przekazywanie informacji między układami pojazdu z prędkością 100 megabitów na sekundę. Delphi oferuje niezawodne, ekonomiczne rozwiązania w zakresie integracji sieci Ethernet z architekturą okablowania pojazdu.
  • Nowoczesny zintegrowany wyświetlacz informacyjno – multimedialny dostarczający kierowcom najważniejszych informacji z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa. Delphi wprowadzi na rynek europejski nowy inteligentny wyświetlacz DEA600, łączący najnowocześniejsze technologie z wytrzymałymi materiałami. Integruje on tradycyjne funkcje radia z nowoczesnymi możliwościami komunikacji i dostępem do Internetu. Zintegrowany wyświetlacz dla pojazdów użytkowych jest jednym z pierwszych, opartych o system Android.
  • Konfigurowalne klastry minimalizujące rozproszenie kierowcy: Podczas jazdy kierowcy pojazdów użytkowych mają dostęp do coraz większej ilości informacji rozpraszających ich uwagę, co staje się coraz poważniejszym problemem. Delphi oferuje kolorowy, w pełni konfigurowalny, wysokiej rozdzielczości panel obsługujący instrumenty kokpitu, który pomaga zapewnić bezpieczne warunki jazdy. System wyświetla najważniejsze dla kierowcy informacje w polu widzenia o kącie 20 stopni, korzystając z foto-realistycznej grafiki 3D.
  • Pojazdy użytkowe muszą polegać na wielu urządzeniach przenośnych do komunikacji między kierowcami oraz do zarządzania flotą, jak również zapewniających rozrywkę, informacje i bezpieczeństwo kierowcy w trasie. Urządzenie do bezprzewodowego ładowania Delphi usuwa z kabiny pojazdu liczne kable ładowarek, zastępując je automatycznym, bezpiecznym i wygodnym systemem ładowania. Delphi opracował wielofunkcyjny system, zgodny z najnowszymi standardami ładowania, w tym technologią wysokorezonansową, pokrywający w pełni zapotrzebowania urządzeń użytkowych.
  • Delphi zaprezentuje nową gamę złączy wysokiego napięcia, zaprojektowanych tak, by radzić sobie z dużymi wibracjami w trudnych warunkach.

 

Targi Pojazdów Użytkowych IAA odbędą się w dniach 25 września – 2 października w Hanowerze, w Niemczech (stoisko Delphi w Hali 17, nr A04).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!