Wielton nominiowany przez tygodnik “Wprost”

17 października 2014, 15:32

Wielton został nominowany do nagrody “Innowatory Wprost 2014”. Organizatorzy dostrzegli inwestycje w nowoczesne technologie, jednocześnie dbałość o środowisko. Naczepa typu huckepack, dzięki której ładunek z asfaltu trafia na wagon to zdaniem redakcji rozwiązanie godne naśladowania.

„Wprost” po raz czwarty przyzna nagrody liderom polskiej innowacyjności w kluczowych i najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki. Poznamy ich podczas gali, która odbędzie się 23 października. Najlepsi otrzymają statuetki i tytuł Innowator Wprost 2014.

Wśród nominowanych jest 39 firm z całej Polski, skategoryzowanych według ośmiu branż: Energetyka, Usługi, Farmacja, Przemysł, Finanse, IT/Telekom, Budownictwo, Nauka.

W kategorii „przemysł” Wielton konkuruje m.in. z  firmami Telzas, Hydro-vacuum, Avon Operations Polska czy z Fabryką Broni „Łucznik” Radom.

Organizatorzy docenili naczepę typu huckepack, która we współpracy z firmą Link bierze udział w akcji „tiry na tory”. Jak piszą redaktorzy „Wprost” „ładunek z asfaltu trafia na wagon, omijając korki drogowe”. Akcja prowadzona przez Instytut Spraw Obywatelskich ma na celu odciążyć polskie drogi i przenieść transport ciężkich ładunków na tory. Ten rodzaj transportu drogowo-szynowego możliwy jest tylko przy użyciu specjalistycznych naczep typu huckepack.

Naczepa typu huckepack Wieltonu posiada certyfikaty umożliwiające transport koleją oraz statkiem Ro-Ro. Wzmocniona rama i zawieszenie pneumatyczne przystosowane są do załadunku naczepy na wagon kolejowy. Żółtym kolorem oznaczone są 4 obrzeża chwytakowe (po 2 na stronę) dla załadunków intermodalnych. Tylny zderzak – zgodnie z wymogami transportu koleją – jest składany.

Drogowo – szynowy transport jest coraz bardziej popularny. To dlatego, że jest niezawodny i punktualny – unika się nieoczekiwanych opóźnień z powodu korków drogowych. Ponadto jest mniej uciążliwy dla środowiska. Z tego też powodu Wielton rozwija swoje produkty w obszarze transportu multimodalnego.

Wśród odbiorców naczep Wieltonu typu huckepack są takie firmy jak Link, SKAT czy Agromex.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!