KH-KIPPER na targach z pojazdem „terenowym”

6 listopada 2014, 10:47

Na tegorocznych Energetycznych Targach Bielskich Energetab, firma KH-KIPPER zaprezentowała pojazd MAN TGS 26.400 z wykonaną przez siebie zabudową.

Prezentowany MAN to przykład pojazdu specjalistycznego opracowanego w ścisłym kontakcie z klientem, który doskonale wiedział jakiego sprzętu potrzebuje i miał jasno sprecyzowane potrzeby. Szukał jedynie firmy, która będzie w stanie zrealizować jego oczekiwania.

Nowym właścicielem pojazdu jest zachodniopomorska firma GE Brzostek – jeden z najbardziej doświadczonych podwykonawców wspierających duże grupy energetyczne w pracy w terenie.

Wielofunkcyjna skrzynia trójstronna KH-KIPPER została zaprojektowana z myślą o przewozie zarówno większych ładunków, np. transformatorów lub słupów, jak i piasku, by osiągnąć pełną samodzielność w przypadku zadań o ograniczonym zasięgu. Słupki, tylna burta i tylne fragmenty ścian bocznych są demontowane, więc na powstałej w ten sposób platformie można przewozić niemal wszystko. Podłoga jest przystosowana do szybkiego zamontowania obrotnicy kłonicowej.

Mała ilość miejsca została zagospodarowana w przemyślany sposób. Pojazd posiada wiele uchwytów, skrzyń narzędziowych czy innych rozwiązań ułatwiających codzienną pracę kierowcy, które zwykle na samochodzie się nie mieszczą.

Istnieje możliwość podłączenia do pojazdu lekkich przyczep, np. dłużycowych. Chociaż najczęściej podpina się tu lawetę z mniejszymi maszynami roboczymi. Takie rozwiązanie to duża oszczędność, bo nie wymaga wysyłania drugiego pojazdu w teren. Żuraw współpracuje z koszem osobowym, na skrzyni można wygodnie przewieść dodatkowy osprzęt do żurawia, np. świder.

Podwozie MAN TGS 6×6 ze stałym napędem na wszystkie osie zapobiegają zakopaniu się w grząskim terenie. Dobrze przemyślany pojazd to wydajność przy pracach i szybki zwrot inwestycji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!