HaldexProtect-O w Inter Cars

1 grudnia 2014, 9:06

Nowością w sieci Inter Cars jest złącze pneumatyczne z innowacyjnym systemem ochrony przed zanieczyszczeniami HaldexProtect-O znajdującym zastosowanie w pneumatycznych układach hamulcowych i zawieszeniach naczep i przyczep.

Standardowe złącza pneumatyczne pomimo tego, że wyposażone są w specjalne pokrywki zamykające wlot zazwyczaj pozostają otwarte inie zapewniają skutecznej ochrony przed zabrudzeniami . Do układu mogą przedostawać się zanieczyszczenia (kurz, drobinki piasku ,woda), które przenikając  dalej powodują trwałe uszkodzenia zaworów pneumatycznych. W konsekwencji na skutek uszkodzeń użytkownik jest zmuszony do wymiany całego zaworu lub też zespołu zarządzania powietrzem, co jak wiadomo niesie za sobą poważne konsekwencje finansowe.

Ten niezwykle kosztowny problem skutecznie rozwiązuje system HaldexProtect-O. Wlot do systemu pneumatycznego w złączu HaldexProtect-O zostaje automatycznie zamknięty natychmiast po rozpięciu złącz przewodów. Wszystko dzieje się dzięki gumowej membranie, która zapewnia szczelność (zamyka wlot) natychmiast po rozłączeniu. Po ponownym podaniu sprężonego powietrza membrana natychmiast otwiera sięi zapewnia swobodny przepływ powietrza.

Złącza systemu HaldexProtect-O  można  łączyć ze wszystkimi złączami zgodnymi z normami DIN ISO 1728, SAE J 318.

W ofercie Inter Cars dostępne są następujące indeksy:

  • 334085001 – złączki przewodów, złącze sterujące (żółte, gwint M16x1,5) z filtrem ze złączem kontrolnym
  • 334085011 – złączki przewodów, złącze sterujące (żółte, gwint M16x1,5) z filtrem bez złącza kontrolnego
  • 334086001 – złączki przewodów,  złącze sterujące (czerwone, gwint M16x1,5) z filtrem bez złącza kontrolnego

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!