Inter Cars: nowa filia i zmiany adresów

7 stycznia 2015, 9:44

Grudzień był pracowity dla filiantów Inter Cars SA. W okresie przedświątecznym została uruchomiona nowa filia, a kolejna zmieniła swoją lokalizację. Równie aktywnie rozpoczął się 2015 rok.

Ostrzeszów

Nowa filia została utworzona w ramach Grupy Łódź. Mieści się w Ostrzeszowie przy Al. Wojska Polskiego 21, przy głównej trasie prowadzącej do Ostrowa Wielkopolskiego.

– „Chcemy sprostać oczekiwaniom klientów, być jak najbliżej nich. Chcemy, by towar był zawsze pod ręką." – tłumaczy powody otwarcia Artur Nawrocki, kierownik filii.

W nowej lokalizacji dostępne są części do samochodów osobowych i ciężarowych. Towar dostarczany jest do klientów dwa razy dziennie dwoma trasami. Aby usprawnić obsługę na magazynie wprowadzony został system pełnego radia, a filię przypisano do działającego w grupie call center. Oznacza to, że nawet jeśli telefon nie zostanie odebrany w Ostrzeszowie, to i tak klient zostanie obsłużony. Rozmowa zostanie przekierowana do innej filii, w której sprzedawca zrealizuje zamówienie.

Filia otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, a w sobotę od 8.00 do 13.00.

Zduńska Wola

W okresie przedświątecznym nową lokalizację zyskała również filia w Zduńskiej Woli. Punkt sprzedaży mieszczący się do tej pory na Placu Krakowskim 1-3, można znaleźć teraz przy ul. Getta Żydowskiego 34. Dzięki zmianie lokalizacji, klientom łatwiej trafić do filii.

– „Jesteśmy w bardziej widocznym miejscu, przy trasie łączącej Łódź z Sieradzem." – mówi Bartosz Gałęzowski, kierownik filii.

Filia może pochwalić się sporo większym niż poprzednio magazynem (pow. ok. 250 m2), dzięki czemu więcej części zamiennych znajduje się na półkach. Przestronna sala sprzedaży o pow. 145 m2 z przejrzystym oznakowaniem ścieżki sprzedaży, pozwala na szybkie odnalezienie właściwego stanowiska obsługi. W filii kupić można części do samochodów osobowych i ciężarowych, a wkrótce także asortyment dla motocyklistów. Dziennie realizowane są dwie trasy dostaw towaru.

Filia czeka na klientów poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, a w sobotę od 8.00 do 13.00. Tu także wprowadzono call center i obsługę magazynu w ramach pełnego radia. Punkt sprzedaży w Zduńskiej Woli należy również do Grupy Łódź.

W 2014 roku Inter Cars SA otworzył łącznie 13 nowych filii, 10 zmieniło swoją siedzibę. Obecnie dysponuje 169 filiami w kraju.

Tuż po Nowym Roku, 5 stycznia rozpoczęły sprzedaż filie w Przeźmierowie i Sosnowcu.

Przeźmierowo

Filia znajduje się w Przeźmierowie przy ul. Magazynowej 7. Została tam przeniesiona z Wysogotowa. Do obecnej lokalizacji bardzo łatwo trafić. Mieści się w pobliżu tak charakterystycznych miejsc jak lotnisko i giełda samochodowa. Filia zajmuje własny budynek, który został zaadaptowany na potrzeby prowadzenia sprzedaży części zamiennych.

Filia przeniosła się, bo poprzednia lokalizacja przestała spełniać oczekiwania pracowników i klientów.  Zbyt mały magazyn, warunki lokalowe i zła droga dojazdowa sprawiły, że zaczęto szukać lepszego rozwiązania. W nowym budynku jest zdecydowanie więcej powierzchni biurowej. Pozwoliło to na przeznaczenie pokoi dla potrzeb wszystkich pracujących na filii działów. Miejsce znalazło się też dla sali konferencyjno – szkoleniowej, w której będą odbywać się spotkania z klientami i dostawcami. Przestronny magazyn pozwala na efektywniejsze zagospodarowanie powierzchni i ułożenie towarów. Dzięki temu jest zdecydowanie większa dostępność od ręki poszukiwanych części. Z myślą o lepszej obsłudze klientów wprowadzono call center działające w ramach grupy filialnej oraz tzw. pełno radio. Towar dostarczany jest do klientów 4 trasami, które są realizowane 4 razy dziennie.

Filia sprzedaje części do samochodów osobowych, chemię, wyposażenie warsztatowe, ale wkrótce asortyment zostanie rozszerzony o części zamienne do pojazdów ciężarowych. O obsługę klientów dba 18 pracowników. Filia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -18.00 i w soboty od 8.00 do 14.00.

Sosnowiec

Przy trasie S1 w Sosnowcu miejsce dla siebie znalazła filia osobowo – ciężarowa oraz główny regionalny magazyn logistyczny Inter Cars SA. Zarówno filia jak i HUB zostały przeniesione z Mysłowic, dzięki czemu zyskały dodatkową powierzchnię handlową i magazynową.

Oba obiekty znajdują się obecnie przy ul. Logistycznej 1 w Sosnowcu. Filia oferuje części do samochodów osobowych, ciężarówek, wyposażenie warsztatów, opony oraz chemię i ma powierzchnię handlową ponad 200 m2. Stanowiska sprzedaży poszczególnego asortymentu zostały wyraźnie oznakowane. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dział sprzedaży części do ciężarówek znalazł się w osobnym pomieszczeniu. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci trafiają bezpośrednio do właściwego handlowca. Filia pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00 i w soboty 8.00 – 14.00.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!