Obowiązkowa kasa fiskalna

12 stycznia 2015, 14:48

Od marca 2015 roku każdy warsztat, bez względu na osiągany obrót, będzie musiał posiadać kasę fiskalną. Nie wywiązanie się z tego obowiązku wiążę się w poważnymi konsekwencjami, dlatego warto pomyśleć o tym już teraz.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 roku w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, najpóźniej od 1 marca 2015r. we wszystkich warsztatach naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, wymiany opon lub kół oraz w stacjach badań i przeglądów technicznych pojazdów, bez względu na osiągany obrót na rzecz klienta indywidualnego, mają pojawić się kasy fiskalne.

W związku z powyższym obowiązkiem, nakładającym na wielu partnerów konieczność zakupu kasy fiskalnej, Inter Cars SA podjął się analizy rynku i ocenie dostępnych w Polsce kas fiskalnych. Ostatecznie firma nawiązała współpracę z największym polskim producentem urządzeń występujących pod marką Novitus, który oferuje specjalne warunki zakupu i serwisu kas fiskalnych dla klientów Inter Cars.

Ceny dla klientów Inter Cars SA:

  • Kasa Nano E moto – 1160 zł netto 
  • Kasa Mała Plus – 890 zł netto
  • Kasa Mała Plus E – 1125 zł netto  
  • Drukarka Deon E moto – 2060 zł netto

 

Każdy klient który dokona zakupu kasy fiskalnej, ma możliwość skorzystania z ulgi podatkowej w wysokości 700 zł.

Inter Cars zachęca swoich klientów do złożenia zamówienia kasy firmy COMP SA będącej właścicielem Marki Novitus. Szczególnej uwadze poleca kasę, która powstała specjalnie z myślą o warsztatach samochodowych, oponiarskich oraz stacjach diagnostycznych – Nano E moto. Jest to nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenie z kopią elektroniczną, dostosowane do specyfiki pracy osób świadczących usługi naprawy pojazdów, opon oraz w stacjach diagnostycznych. Szczegóły na: http://intercars.kasawwarsztacie.pl/

W zakres usługi wchodzi:

  • pomoc w zagadnieniach związanych z użytkowaniem kasy fiskalnej,
  • pomoc w uzyskaniu zwrotu z Urzędu Skarbowego 90% kosztów zakupu,
  • szkolenie z obsługi urządzenia,
  • instalacja, programowanie oraz fiskalizację urządzenia,
  • 2 lata gwarancji na kasę Nano E moto.

 

Po złożeniu zamówienia w ciągu 7 dni z klientem skontaktuje się autoryzowany przedstawiciel firmy Novitus, w celu uzgodnienia dogodnego sposobu i terminu realizacji zamówienia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

77.252.178.*, 13 stycznia 2015, 16:19 0 0

U konowałów i papug będzie nadal: porada -100 zł bez paragonu, z paragonem - 123 zł...

Odpowiedz