KH-KIPPER podumował rok 2014

29 stycznia 2015, 9:09

Według firmy KH-KIPPER, w 2014 roku w branży budowlanej można było odczuć poprawę nastrojów. Zaskutkowało to niemal 10-procentowym wzrostem sprzedaży w stosunku do roku 2013.

Wyniki sprzedażowe

Dyrektor handlowy KH-KIPPER Sp. z o.o. Łukasz KarczewskiW przypadku firmy KH-KIPPER przeważająca cześć produkcji stanowił eksport do krajów zarówno Europy Zachodniej, jak i Wschodniej. W Europie Zachodniej marka jest już coraz bardziej doceniana. Przyczyniła się do tego między innymi obecność firmy na takich targach jak IFAT w Monachium czy IAA w Hanowerze, a także doradztwo techniczne przy tworzeniu oferty dla klienta na kompleksowe rozwiązanie transportowe, a nie tylko na skrzynię wywrotkę. 

Na rynku polskim w porównaniu do roku 2013 firma uzyskała niemal 40% wzrost sprzedaży, umacniając się przy tym na pozycji lidera w branży wywrotkowej. Tak duży wzrost spowodowany był poprawą koniunktury w budownictwie drogowym, a także wprowadzeniem na rynek nowych zmodernizowanych wywrotek produkowanych przez KH-KIPPER.

W ogólnym zestawieniu nadal największym powodzeniem cieszą się takie produkty KH-KIPPER jak zabudowy tylnozsypowe half-pipe i zabudowy dwustronne z lewą burtą hydrauliczną na podwoziach 4- i 3-osiowych.

Zmiany w portfolio produktów

W 2014 r. KH-KIPPER rozwinął swoją gamę produktową. Udoskonalono konstrukcję zabudowy tylnozsypowej half-pipe poprzez zastosowanie tylnej szufli zsypowej SNEEP na równi z podłogą. W nowym rozwiązaniu rynna w tylnej części nie ma uskoku, w którym mógłby się gromadzić wysypywany materiał. Tylna klapa umiejscowiona jest wewnątrz skrzyni. Pochylona ściana przednia ułatwia zsyp materiału. Zastosowany został nowy zbiornik oleju z tworzywa sztucznego, a koło zapasowe umiejscowiono na ramie pośredniej za kabiną, zamiast na przedniej burcie. Sporym udogodnieniem jest również odkręcany daszek chroniący kabinę, który w razie uszkodzenia może być łatwo wymieniony.

Zmiany nie ominęły również konstrukcji  zabudowy dwustronnej z boczną burtą hydrauliczną 180°, która teraz posiada tylną szuflę zsypową SNEEP na równi z podłogą co na pewno przyczyniło się do skrócenia czasu rozładunku i poprawiło komfort pracy kierowcy.

Portfolio KH-KIPPER to także zabudowy dla branży komunalnej. Obok już dobrze znanych hakowców 6- i 8-tonowych, wprowadzono na rynek nowoczesne urządzenie hakowe o ładowności 12 ton. Charakteryzuje go budowa modułowa, niska masa własna oraz szybkość i łatwość obsługi tak istotna w transporcie miejskim.

Rok 2014 był również bogaty w zmiany zabudów dla branży kopalnianej. Celem modyfikacji zabudów W1M było zwiększenie produktywności pojazdu przy zachowaniu maksymalnej wytrzymałości zabudowy. Dzięki intensywnej pracy konstruktorów oraz dostawców komponentów uzyskano redukcję masy o ponad 10% co w znacząco zwiększa efektywność pracy pojazdu.

Nagrody i wyróżnienia

W roku 2014 firma KH-KIPPER  została wyróżniona kilkoma bardzo istotnymi nagrodami. Monachijska centrala firmy MAN Truck & Bus, jako pierwszej firmie zabudowującej na świecie, nadała status certyfikowanego partnera.

Na Targach Autostrada-Polska, Rotra 2014 firma otrzymała wyróżnienie za wielofunkcyjną zabudowę tylnozsypową W1C o objętości 35 m3 przeznaczoną do pracy w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Zabudowa na podwoziu ciężarowym przy odpowiednim przygotowaniu drogi transportowej z powodzeniem zastępuje nawet tradycyjne wozidła wykorzystywane w kopalniach. Taki pojazd cechuje znacznie lepsza zwrotność  oraz bardzo wysoki  współczynnik produktywności.

Plany na rok 2015

Nowy plan budowy dróg w Polsce oraz poprawa koniunktury w branży budowlanej pozwala firmie KH-KIPPER z optymizmem patrzeć na ten i kolejny rok. Na rok 2015 przedsiębiorstwo zakłada 20% wzrost sprzedaży na rynku polskim.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!