KH-KIPPER zmodernizował zabudowę half-pipe

13 lutego 2015, 9:16

Jedna z najbardziej popularnych zabudów w ofercie firmy KH-KIPPER – zabudowa tylnozyspowa half-pipe będzie teraz miała pochyloną przednią ścianę. W praktyce ma to ułatwić wysyp bez zalegania lepkiego materiału w skrzyni.

W ślad za tą zmianą, koło zapasowe umiejscowiono za kabiną, zamiast na przedniej burcie. Odkręcany daszek chroni kabinę, a w razie uszkodzenia podlega szybkiej i taniej wymianie. Podobnie jak nowy zbiornik oleju z tworzywa sztucznego.

Zabudowa tylnozsypowa half-pipe uzyskała w ubiegłym roku tylną szuflę zsypową SNEEP na równi z podłogą. Rynna w tylnej części nie ma uskoku, w którym mógłby się gromadzić wysypywany materiał. Minimalizuje to także czas związany z oczyszczeniem szufli. Tylna klapa umiejscowiona jest wewnątrz skrzyni.

Jednocześnie położono duży nacisk na poprawę sztywności skrzyni i jej wytrzymałość niezbędną w trudnym warunkach eksploatacyjnych. Zmiana konstrukcyjna zapewniła redukcję masy własnej zabudowy, a co za tym idzie wzrost ładowności. Z pewnością zostanie to docenione przez przyszłych użytkowników.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!