TVN Turbo zaprasza do oglądania programu „Na Osi”

7 kwietnia 2008, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”®, jedynego dostępnego w polskojęzycznych stacjach telewizyjnych programu, zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 12.04. o godz.14.00, powtórki przez cały tydzień: sob. o godz. 20:30, niedz. o godz. 17:30, pon. o godz. 14:00, wt. o godz. 10:00, śr. o godz.13:30, czw. o godz. 15:30. i 23:30.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Renault Magnum Vega – Renault Magnum nie trzeba przedstawiać. Ale ten konkretny samochód z całą pewnością warto poznać bliżej, bo jest to wersja limitowana, nazwana Vega. Auto powstało z myślą o tych, którzy chcieliby, aby ich pojazd wyróżniał się wśród wielu innych. Już wygląd zewnętrzny tego auta przyciąga wzrok, a zaostrzony takim wizerunkiem apetyt znajduje pełne zaspokojenie we wnętrzu kabiny

Karty płatnicze dla kierowców – dzisiaj kierowca poruszający się po Europie nie musi mieć przy sobie pliku banknotów w różnych walutach, bo w większości krajów Unii obowiązuje jeden pieniądz. Ale żywa gotówka nie należy do najbezpieczniejszych przedmiotów, jakie mamy przy sobie. Dużo łatwiej korzystać z pieniądza plastikowego, czyli karty płatniczej. Powstały takie, które są dedykowane kierowcom. Oprócz bezpieczeństwa i łatwości posługiwania się mają też inne zalety.

Szkoła jazdy Scania – zajęcia w tej szkole prowadzone są już ponad 10 lat. Jednodniowy kurs jest podzielony na kilka części. Zaczyna się krótką częścią teoretyczną, potem następuje praktyka. Każdy uczestnik przejeżdża wytyczoną trasę dwukrotnie. Pierwszy przejazd kierowca pokonuje według swoich przyzwyczajeń, w drugim stosuje się do wskazówek instruktora. W obu przypadkach zainstalowane w pojeździe kamery rejestrują wskazania przyrządów, zachowanie kierowcy i jego czynności oraz drogę przed pojazdem. Zarejestrowane przez kamery obrazy stanowią podstawę do szczegółowego omówienia sposobu prowadzenia pojazdu.

Testy terenowe Iveco – miejsce na którym prowadzono testy poddawało układy jezdne i napędowe ciężarówek najbardziej wymagającym próbom. Niegdyś badano tutaj sprawność pojazdów wojskowych. Organizatorzy rozmyślnie wybrali tę właśnie lokalizację, aby przekonać uczestniczących w jazdach dziennikarzy, do czego zdolne są budowlane Iveco. I rzeczywiście – samochodom nie przeszkadzał ani grząski piach, ani muldy, ani strome zjazdy i podjazdy.

MB systemy elektroniczne – obok wręcz już standardowych: ABS’u czy ESP w ciężarowych Mercedesach instaluje się teraz systemy, jeszcze niedawno uznawane za futurystyczne. Należy do nich z całą pewnością znany już z Actrosa system hamowania awaryjnego. Ale ten producent prowadzi zaawansowane prace nad kilkoma innymi rozwiązaniami, które mają ułatwić codzienne życie kierowcy. 

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: lubelskie targi Sound of Tuning; pomysł zmiany systemu opłat za drogi budzi zdecydowany sprzeciw przewoźników; czym skutkuje bankructwo firmy Rico; Renault Master. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!