TRAILER Magazine 05/2008

3 maja 2008, 0:00

Spis treści TRAILER Magazine 05/2008

Skazany na błękit – Serial “Skazany na śmierć”, w oryginale noszący tytuł “Prison break”, stał się tematem przewodnim do tuningu Scanii R480 z nadwoziem hakowym należącym do szwedzkiej firmy TSM i Jarfalla AB z Ronninge.

Pierwsza nagroda odebrana – Po siedmiu miesiącach od wygranej w konkursie Young European Truck Driver, Marek Szerenos odebrał uroczyście kluczyki do nowiutkiej Scanii R500.

Czas na specjalistów – Ubiegłoroczny boom na samochody ciężarowe, który dał się zauważyć szczególnie w segmencie ciągników siodłowych doprowadził do przepowiadanego przez fachowców “przegrzania” branży. Nic więc dziwnego, że producenci i importerzy ciężarówek z dużą nadzieją patrzą teraz w trochę innym kierunku.

Z krainy fiordów – Istrail to marka znana na razie niewielu osobom z branży w naszym kraju. Nic dziwnego, powstała w 2003 roku firma-córka norweskiej firmy Istrail produkuje naczepy, zabudowy i przyczepy głównie na potrzeby rynków eksportowych.

Po lifcie i z nowym sercem – Po dwóch latach obecności na rynku Ford Transit Connect oraz jego osobowa odmiana Tourneo doczekały się liftingu oraz nowych wersji, zarówno silnikowych jak i nadwozia. Przetestowaliśmy obydwie wersje.

Da sobie radę – Są profesje do wykonywania których konieczne jest docieranie do miejsc położonych daleko od utartych szlaków. W takim przypadku nieodzownym kompanem staje się samochód terenowy z prawdziwego zdarzenia. W wielu przypadkach alternatywą dla niego może być nowa propozycja Iveco, a mianowicie Daily 4×4.

Nad samym morzem – Przejeżdzając przez Trójmiasto lub jego okolice możemy być prawie pewni, że na drodze spotkamy cieżarowkę budowlaną z charakterystycznym czerwono-niebieskim logo firmy Ol-Trans na drzwiach kabiny.

Podnoszenie poziomu – Zbliżając się do Białegostoku od strony Warszawy przed wjazdem do miasta, wyrasta niecodzienny mechaniczny “las”. Ze sporego placu w górę strzelają niebieskie konstrukcje podestów montażowych, teleskopowe ramiona podnośników, wysięgniki żurawi, koparek i ładowarek. Ten zwracający uwagę widok zachęca do odwiedzenia firmy Gizo, która wyspecjalizowała się w wynajmie, serwisowaniu i sprzedaży ruchomych podestów, podnośników, maszyn budowlanych, naczep oraz samochodów ciężarowych.

Nowa Scania na budowę – Nie tak dawno testowaliśmy wywrotkę na podwoziu Actrosa wyposażoną w napęd na wszystkie trzy osie. Teraz przyszła kolej na czteroosiową budowlaną Scanię. Przez tydzień jeździliśmy po budowach i żwirowniach sprawdzając jak będzie sobie radzić Scania 8X8 z tylnozsypową wywrotką KH-Kipper.

Jak to się robi w Belgii – W dniach 15-16 marca w belgijskim miasteczku Jabbeke odbył się trzynasty już festiwal redukcyjnych modeli pojazdów organizowany jest przez znany w środowisku klub modelarski „On The Road” działający w Brugii we Flandrii Zachodniej. W tym roku na imprezie nie zabrakło również modelarzy z Polski.

Brytyjczyk w każdym calu – Po raz pierwszy w naszym dziale poświęconym klasycznym pojazdom użytkowym prezentujemy tak niewielki rozmiarami samochód. Mimo iż nie jest on typową ciężarówką, to jest on pojazdem czysto użytkowym i z założenia przeznaczonym do pracy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!