TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnego wydania „Na Osi”

27 maja 2008, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnego wydania „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji.

Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego  odcinka w sobotę 31.05. o godz. 14.00, powtórki przez cały tydzień: sob. o godz. 20:15, niedz. o godz. 17:30 i 1:30, pon. o godz. 14:00, wt. o godz. 10:00, śr. o godz.13:30, czw. o godz. 15:30. i 23:30.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Mamy Pięć Lat! – 3 maja 2003 roku – była to oczywioecie sobota – na antenie TVN 7 miał premierę pierwszy odcinek programu „Na osi”. Teraz – w ostatnią sobotę maja 2008 roku – już na antenie TVN Turbo, ukazuje się audycja mająca numer 250. Przez te pięć lat przemierzyliśmy różnymi samochodami blisko siedemset tysięcy kilometrów, aby wszechstronnie pokazać możliwości testowanych pojazdów, albo dotrzeć wszędzie tam, gdzie dzieje się coś godnego uwagi. Ta ilość przejechanych kilometrów dałaby nam możliwość odbycia przejażdżki na Księżyc i z powrotem. Próbujemy króciutko podsumować nasze pierwsze pięć lat.

Renault Premium Lander – Wszechstronność i duża ładowność, to obok ekologicznej jednostki napędowej najważniejsze chyba cechy Renault Premium Lander. Uwagę zwraca wysoki prześwit, przekraczający 300 mm. Dlatego opuszczenie asfaltu i wjechanie w dziewiczy teren nie stanowi problemu. Samochód, który już przy projektowaniu pomyślany był jako dostawca towarów na plac budowy, pewnie często będzie zmuszony do takich właśnie jazd. Niezależnie od podłoża poruszanie się Landerem nie powinno sprawiać trudności. Spełniający normę Euro 5 silnik DXi 11 w prezentowanym samochodzie rozwija 410 koni mocy.


Volvo szkoła jazdy
– Polski kierowca ciężarówki zdobywa zwykle wymagane do jej prowadzenia umiejętności na samochodzie delikatnie mówiąc niezbyt nowoczesnym. Gdy więc przyjdzie mu zająć miejsce w fotelu współczesnego auta ciężarowego nierzadko nie potrafi w pełni wykorzystać jego zalet. Problem ten dostrzegają koncerny samochodowe, a przykładem niech będzie prowadzona przez Volvo szkoła doskonalenia jazdy.

Wideorejestrator ITD – funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego mają dość szerokie uprawnienia do sprawdzania pojazdów. Ich uprawnienia pozwalają między innymi kontrolować stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości jazdy. Do niedawna jednak nie mieli podstaw do nałożenia kary za to ostatnie wykroczenie, bo nie dysponowali odpowiednimi instrumentami pomiarowymi. Ta sytuacja uległa radykalnej zmianie, odkąd ITD dysponuje nie oznakowanymi pojazdami wyposażonymi w wideorejestratory.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: z bram należących do DAF’a brytyjskich zakładów Leyland wyjechał pojazd z numerem fabrycznym 300 tysięcy; Daimler AG już ponad 15 tys. zamówień na nowego Actrosa; czerwcowy „Truck & Bus Show” w Bydgoszczy odwołany; towarowo-osobowy MB Sprinter.

Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski, inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!