TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnego wydania „Na Osi”

10 września 2008, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 13.09. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: niedz. o godz. 14:30, pn. o godz. 4:30, wt. o godz. 4:00 i 8:00, śr. o godz.13:00 i 23.00, czw. o godz. 17:00, pt. o godz.4:30, 11:30 i 19:30, oraz następna sobota o godz.2:30.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Scania P 340 z nadwoziem chłodniczym – ten samochód to nie tylko nowa kabina i jakość. Szwedzki producent ciężarówek znany jest przecież z wyznaczania nowych standardów. Auto w takiej jak prezentowana specyfikacji, gdzie zwrotność, funkcjonalność i optymalne zużycie paliwa jest ważniejsze od wielkich silników i dużych mocy znakomicie sprawdzi się w dystrybucji.

Zwiedzamy fabryki w których powstają MAN”y TGX – Ciężarówkę roku 2008 zdążyliśmy już trochę poznać, bo auto dostępne jest od kilku miesięcy. Pora więc zajrzeć na linie produkcyjne i zobaczyć kolejne etapy powstawania zdobywcy tytułu. Silniki budowane są w Norymberdze. Zmontowanie motoru z kilkunastu tysięcy części wymaga niezwykłej precyzji i sporego doświadczenia. Gotowy silnik trafia do Monachium, gdzie montowane są kompletne pojazdy.

Wielkie dźwigi samobieżne – na drodze nieczęsto można spotkać takie wieloosiowe kolosy. Na pokazywanych pojazdach zabudowano monstrualne wręcz dwigi hydrauliczny, o nośności sięgającej 650 ton. Sam balast podróżuje kilkoma ciężarówkami.  

 
Zlot „Nordic Trophy”– W Szwecji właśnie trwa kolejny zlot Nordic Trophy, połączony w tym roku z targami Lastbil. Jak zwykle nie brakuje ciekawych pojazdów prezentowanych przez skandynawskich mistrzów tuningu. Dla tych, którzy nie mogli się wybrać za Bałtyk, przygotowujemy relację z tej imprezy, którą pokażemy już niebawem.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym zakłada uproszczenie procedur uzyskiwania zezwoleń na poruszanie się pojazdu ponadnormatywnego; być może rozszerzą się możliwości stosowania przez policję środków przymusu bezpośredniego; w ciągu siedmiu miesięcy tego roku wyprodukowano w Polsce blisko 82 tysiące aut dostawczych; Mercedes obniżył ceny Vito i Sprintera. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!