TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań

23 marca 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 28.03. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 15:00, pn. o godz. 4:45, śr. o godz. 10:30 i 23.00, czw. o godz. 4:15 i 12:30, pt. o godz. 6:00 i 15:00

Zobaczyć będzie można między innymi:

Iveco Daily Agile – Iveco Daily Agile Daily to samochód od lat uznawany przez właścicieli samochodów flotowych i drobniejszych przedsiębiorców za jeden z najlepszych w swojej klasie. Najczęściej wymieniane plusy samochodu to: komfort, prowadzenie, bezpieczeństwo, dostosowana do różnych sytuacji przestrzeń ładunkowa, spalanie oraz oczywiście cena. Ciekawą odmianą jest prezentowana wersja osobowo-towarowa o nazwie Agile, wyposażona w nieco denerwującą, automatyczną skrzynię biegów z możliwością sekwencyjnego wyboru przełożeń.

Renault Premium Lander wywrotka – wszechstronność i duża ładowność to obok ekologicznej jednostki napędowej najważniejsze chyba cechy tego samochodu. Auto dostępne jest w 25 odmianach, my przedstawiamy typ 410 DX i 6X4. Uwagę zwraca wysoki prześwit, przekraczający 300 mm. Dlatego opuszczenie asfaltu i wjechanie w dziewiczy teren nie stanowi problemu. Trójstronna skrzynia samowyładowcza Meiller Kipper, zabudowana na prezentowanym aucie legitymuje się masą własną tylko 2700 kg. Sam Lander waży nieco ponad 8200 kg. Wynika stąd, że ładowność samochodu sięga 15 ton, a więc wartości dość znacznej.

Używany DAF CF – nie każdy przedsiębiorca parający się transportem jest gotów wyłożyć wcale niemałe pieniądze na nową ciężarówkę. Alternatywą jest pojazd używany, bo za niższą kwotę można stać się właścicielem auta, które także spełni zadania przewozowe. Jednak kilkuletni pojazd poza ceną zakupu może jeszcze wymagać innych nakładów, związanych z przywróceniem jego pełnej sprawności technicznej. Postanowiliśmy to sprawdzić na przykładzie DAF”a CF z roku 2005.

Symulator ciężarówki – w związkuz wprowadzeniem systemu obowiązkowych kursów doszkalających dla kierowców autobusów i takimi samymi zmianami nadchodzącymi wobec kierowców ciężarówek, podpowiadamy możliwość zastosowania symulatorów. Urządzenia pozwalają na prowadzenie szkoleń w niezwykle realistycznych warunkach i mogą odtwarzać ekstremalne sytuacje drogowe.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: pasy bezpieczeństwa mają już pół wieku; kierowcy ciężarówek są bardziej narażeni na raka płuc; w roku 2008 zanotowano spadek sprzedaży ciężarówek o DMC powyżej 16 ton; nowelizacja ustawy o podatku VAT. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!